Debrecenben már minden tizedik DKV-bérlet elektronikus

A tavaly novemberi 300-hoz képest sokszorosára növekedett 2019-ben az elektronikus bérletet vásárlók száma, ma már 6500 fogy ezekből, ami a teljes havi bérletértékesítés 11 százaléka – hangzott el a DKV Zrt. december 4-i sajtótájékoztatóján. Ezen a módon elsősorban diákbérleteket (35 százalék) és általános bérleteket (30 százalék) vásárolnak, az idősebbek kimutathatóan kevésbé élnek a lehetőséggel, pedig a jegypénztáraknál való sorbanállás helyett otthonról is megvehetnék az elektronikus bérletet. Az e-Személyire megváltott bérletek 85 százalékát online, a DKV honlapján veszik meg.
Nagy Attila vezérigazgató a Cívishír kérdésére elmondta: az internetes menetjegyvásárlás érdekében is végeznek fejlesztéseket, a tervek szerint 2020 második félévében ez is megvalósul.
Hajzer Károly, a Belügyminiszter informatikai helyettes államtitkára arra hívta fel a figyelmet, hogy a tárca megnyitotta az adatbázisát a debreceni közlekedési cég előtt, ami több mindennapi procedúrát leegyszerűsít. Így például szükségtelenné válik az a kínos közjáték, mely során egy szankcionálandó utasnak le kell szállnia a járműről, és az ellenőrök kikérdezik a személyes adatait. Helyette egyszerű, digitális lekérdezést alkalmaznak a jövőben, ami gyorsabb, hitelesebb, kevésbé kellemetlen.
A helyettes államtitkár elismerően szólt a 2 éve zajló debreceni fejlesztésekről, hangsúlyozva, hogy az országosan is egyedülálló. Elhangzott: a DKV által meghonosított digitális szolgáltatások tanulmányozása iránt a paksi és a veszprémi önkormányzat is érdeklődik.
Elektronikus személyi igazolvánnyal lekérdezhető adatok, elérhető szolgáltatások:
- egyszerűsített munkaviszony bejelentése
- adatszolgáltatás letiltása és visszavonása
- e-Papír
- betegéletút-lekérdezés
- hatósági erkölcsi bizonyítvány
- csecsemőgondozási díj
- e-Aláírás
- rendelkezési nyilvántartás
- nyelvvizsga támogatás
- járműszolgáltatási platform
RaL

















