Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Bírság helyett kubikolás

| 2011. 09. 04. | 10:25:57
Debrecen – Azok közé tartozom akik örömmel fogadták az új debreceni villamos megépítését. Persze az ezzel járó kellemetlenségeket nem egyszerű elviselni.
Bírság helyett kubikolás
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Az új sínpályák kiépítését azzal tudjuk támogatni ha türelmesek vagyunk. Ám a türelem a debreceni embernél hamar elfogy. Morgunk az átszállás miatt, hogy a Nagyállomástól az egyetemig mostanság tovább tart a menetidő.
Vannak akik lázadásból nem is vesznek jegyet. Mondván: nem olyan gyors az út amit megszokhattunk. Ezzel nem értek egyet. Végül is mi akartunk új járatot. Akkor rajta. Várjuk ki a végét. Igen ám. De ki látja a munkálatok végét? Mi, azaz a nép semmikép.
Felbontott utakat látunk, óriási gépeket és néhány humán erőforrást. Holott történelemből azt tanultuk, hogy a piramis elkészítésének első szabálya: végy egy csomó embert!

Kell tehát sok dolgos kéz, hogy száguldjon végre az új kettes.
Tudvalévő, hogy ha van építés ha nincs, városunkban is sok a potyázó. Javaslom, hogy a bírság befizetése helyett másként rendezzék a számlát. Eleve rengetegen be sem fizetik a csekket, mert erre vannak berendezkedve, hogy ne fizessenek. Akik pedig tejelnének, választhatnának a pénz és a szabadidejük között.
Ötletem az, hogy a pótdíj összegét szorgalmas kubikosként ledolgozhatnák a potyázók. A kubikolásért 1200 Ft-os órabért állapítanék meg, plusz a nagy melegben ingyen AVE vizet. VIP kubikosoknak behűtött Szentkirályit! Ha hidegre fordul az idő, jó minőségű forró teával inspirálnám a munkakedvet.

Hagyni kellene lehetőséget azoknak is, akik becsületesen megvásárolják a bérletet. Ők is ledolgozhatnák a 6100 Ft-ot. Cirka öt óra kubikolás a jó levegőn és mehetnénk átvenni a havi bérletet. Sokkal jobban magunkénak éreznék a villamost, hiszen a mi kezünk munkája is benne lenne. És ha legközelebb jönne a Fradi Foci Klub városunkba vereséget szenvedni és villamost rongálni, egy emberként intenénk őket fegyelemre a lapátunkkal.

Szakács Béla debreceni lakos

FIGYELEM! EREDETI ELÜTÉSI ÉS HELYESÍRÁSI HIBÁK.

Az FM90 Friss Rádió támogatásával
 

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Gazdaság
Debrecenben is megválik a Teva attól, amibe nemrég 23 millió dollárt fektetett
Egyelőre nem tudni, hogy csoportos létszámleépítésre kell-e számítani. Papp László szerint nem.
Közel 9 milliárdos üzleti terv a hajdúszoboszlói gyógyfürdőnél
A dolgozóik száma idén visszaugrik a járvány előtti szintre.
Rendbe tennék a Fő utcát Sámsonkertben
Stabilizációs munkákat is végeznének.
Elfogadták Hajdúszoboszló költségvetés-tervezetét
Jelentősen nőtt a helyi adóbevétel.
Naperőmű-nagyhatalom lesz Kaba
A beruházás második üteménél tartanak.
KSH: decemberben 655 ezer forint volt a bruttó átlagkereset
16,4 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban.
Hirdetés
Hirdetés
Támogatott tartalom
Richter Gedeon Remény Háza nyílik Bamakóban
Richter Gedeon Remény Háza nyílik Bamakóban
Veszélyeztetett afrikai nőket támogató kezdeményezést karolt fel a Richter.
Az NI harmadik helyezett lett WATCH programjával
Az NI harmadik helyezett lett WATCH programjával
A Joint Venture Szövetség (JVSZ) nagyszabású díjátadó gálaeseményén díjazták.
Hirdetés
Hirdetés