A miniszter a Mediaworks „összeomlásáról”

A Mediaworks összeomlása annak beismerése a tulajdonosai részéről, hogy ez a cégcsoport ebben a formában soha nem volt piaci alapon életképes - értékelte a tudományos és technológiai miniszter szerdai Facebook-posztjában a cégcsoporthoz tartozó Mandiner munkatársainak elbocsátásáról szóló híreket.
Tanács Zoltán azt írta: a Tisza-kormány nem hozott és nem is fog hozni olyan intézkedést, ami korlátozná a sajtószabadságot. Az Orbán-kormány bukása után a közpénzcsapok elzárása elegendő volt ahhoz, hogy a "hazug híreket, lejáratásokat, valóságtorzító publikációkat szakmányban gyártó gépezet megtörjön". Hiszen nem sajtótermékeket árult, hanem propagandát gyártott.
Hozzátette, a csoport talán elindult a megtisztulás felé, de valószínűbbnek tartja a teljes összeomlást.
Tanács Zoltán bejegyzésében álszentségnek nevezi, hogy az "ellenzékbe szorult, bukott" kormánypárt "folyamatosan arról papol, hogy veszélyben a sajtószabadság", és hogy "családok százai kerülnek most veszélybe". Akkor nem volt ekkora a felháborodás - folytatta -, amikor a most elbocsátott "újságírók", propagandisták embereket, családokat tettek tönkre, lejáratásokkal, gyűlöletkeltéssel, százszor bíróság előtt is kimondott hazugságokkal fertőzték a közéletet. És, tették mindezt közpénzmilliárdokból.
"Most eljött az igazság pillanata számukra is: lehet munkát keresni a piacon" - írta.
A miniszter szerint téved, aki abban reménykedik, hogy a "nemzeti nagytőkések" megmentik "ezeket a propagandistának is alkalmatlannak bizonyuló embereket". A NER oligarchái ugyanis nem nemzeti nagytőkések, döntő többségük nem üzletember, hanem stróman - vélekedett.
A NER oligarchái közönséges közpénztolvajok, cégeik állami megrendelések nélkül nem versenyképesek, Balásy Gyula cégeinek mintájára a piacon egy pillanat alatt el fognak vérezni - fogalmazott Tanács Zoltán.


























































