Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A DVKLSZ és a kispályás foci bajnokságot nyert Debrecenben

| 2010. 12. 21. | 14:46:23
Debrecen – Idén 30 esztendős a Debreceni Városi és Körzeti Labdarúgó-szövetség, amely szinte forradalmasította a debreceni futballéletet. A szervezet csaknem egy évtizede regnáló elnökével, Kassai Zoltánnal beszélgettünk. Cívishír-interjú
A DVKLSZ és a kispályás foci bajnokságot nyert Debrecenben
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Cívishír: – Ön 2002 óta áll a DVKLSZ élén, így van rálátása a folyamatokra. Hol tart most a kispályás labdarúgás a cívisvárosban?
Kassai Zoltán: – Azt kell mondjam, „népszerűségünk” csúcsán vagyunk. A szabadtéri bajnokságba 8 osztályban 134, a téli pontvadászatba 6 osztályban 94 gárda nevezett, így a szövetség bajnokságaiban mintegy 3000 ember focizik hétről hétre.

Cívishír: – Minek köszönhető a siker?
Kassai Zoltán: – Annak, hogy hiányt pótoltunk és pótlunk. Rengeteg olyan korábban igazoltan futballozó vagy egyszerűen csak focizni szerető ember volt Debrecenben, akinek egyszerűen nem volt hol és kivel játszania. Ezt az űrt töltik be a DVKLSZ által szervezett bajnokságok. Szinte már generációról generációra száll a hagyomány: sok olyan csapat van, ahol apa és fia játszik együtt, s egyre több a fiatal is. Tavaly óta 15 év az alsó korhatár, a 17 évesek lassan szó szerint Old Boys-nak számítanak…

Cívishír: – Mi lehet a további fejlődés garanciája?
Kassai Zoltán: – Most úgy állunk, hogy közvetlenül a versenysport után, mögött megtaláltuk a helyünket. A további előrelépés gátja elsősorban a pályahiány, aminek mértékét nem kell részletezni egy focikedvelő debreceni lakosnak. Pályák kellenek tehát, ami rajtunk múlik, megtesszük. Megjegyzem, minden területen: miután a bajnoki rajt előtti időszakokban a sportorvosok már nem bírták a rohamot és a terhelést, a szabadtéri bajnokság esetében már elfogadunk háziorvosi, illetve üzemorvosi igazolást is. Egyébként is igyekszünk egyszerű, átlátható, és a fair play szellemének megfelelő szabályozást alkalmazni.

Cívishír: – Mindez szép és jó, de honnan van a pénz? Miből működik a szövetség?
Kassai Zoltán: – Elsősorban a nevezési díjakból tartjuk fel magunkat, ezen kívül hozzájutunk önkormányzati és pályázati forrásokhoz is. Fontos megemlíteni, hogy a nevezési díjak évek óta nem emelkedtek, és amíg kijövünk a pénzből, nem is fognak.

Cívishír: – Nemcsak a hagyományos bajnokságok szervezésében járnak az élen…
Kassai Zoltán: – Valóban nem, nagyon népszerű a Nyári Kupa, a Bajnokok Tornája, és szeretik az immár rendszeresen megtartott, egy-egy világversenyhez kapcsolódó eseményeket is: az idei mini-vb például homokon zajlott, és ígérem, 2012-ben lesz mini-EB is. Minden erőnkkel azon vagyunk, az év teljes időszakában rendezhessünk meccseket, ezt szolgája a folyamatos játékvezető képzés is, hiszen már a bíróknál is generációváltás zajlik.

Cívishír: – Ez nem lehet másképp a csapatok esetében sem.
Kassai Zoltán: – Azért vannak „örök értékek”, amely gárdák hosszú évek óta ugyanabban az összetételben aratják a sikereket, ilyen például az Ecuador. Vannak igazi sztárcsapataink (például a Royal Casino), és igazi sztárjátékosaink is: Sándor Tamást, Kerekes Zsombort vagy Madar Csabát aligha kell bárkinek is bemutatni. De számunkra fontosak azok a „civilek” is, akik munkájuk és családjuk mellett a sportra, a focira is szánnak időt, noha nem voltak soha igazolt játékosok. Igaz, a DVKLSZ nagy családjában mindenki igazolt, mindenkit számon tartunk: ez egy háromezer fős család, amelyben mindenki szeret játszani.
Tóth Csaba Zsolt

További híreink
A gyermekek gyógyulásáért fociztak Debrecenben
A gyermekek gyógyulásáért fociztak Debrecenben
Izgalmas meccsek, közösségépítés a HUNÉP labdarúgó-tornáján.
A DEAC lemaradt az éremről
A DEAC lemaradt az éremről
A debreceniek elvesztették a párharc ötödik találkozóját.
Bajnoki címet ünnepelnek a debreceniek
Bajnoki címet ünnepelnek a debreceniek
Ötödik aranyérmét szerezte a DEAC.
Bronzcsata: előnyben a debreceniek
Bronzcsata: előnyben a debreceniek
Szétlövésben nyert a DEAC.
Ezt a debreceni gólt látni kell!
Ezt a debreceni gólt látni kell!
Ollózással vette be a vendégek kapuját a DEAC játékosa.
Hatodik Magyar Kupa-győzelmére hajt a DEAC
Hatodik Magyar Kupa-győzelmére hajt a DEAC
A debreceniek mellett a berettyóújfaluiak is érdekeltek.
Debrecen kispályás királyai rekordra törnek
Debrecen kispályás királyai rekordra törnek
A Hungarotarg sikereitől hangos az utóbbi években a debreceni amatőr foci.
Az MLSZ vizsgálatot indított furcsa eredmények miatt
Az MLSZ vizsgálatot indított furcsa eredmények miatt
Mindkét csapat egyaránt 43 ponttal és plusz 161-es gólkülönbséggel zárt.
A kispályás királyok derbijével indul a bajnokság
A kispályás királyok derbijével indul a bajnokság
Debrecenben 1971 óta írják ki megszakítás nélkül a sorozatot.
Sporttörténeti győzelmet aratott a magyar válogatott
Sporttörténeti győzelmet aratott a magyar válogatott
A következő ellenfél a címvédő Portugália lesz.
Futsal: debreceniek és berettyóújfaluiak a keretben
Futsal: debreceniek és berettyóújfaluiak a keretben
Egyelőre 17 játékos kezdi meg a felkészülést az Eb-re.
Két berettyóújfalui gól a válogatottban
Két berettyóújfalui gól a válogatottban
Újabb meccs következik az EB-házigazdával.
Hirdetés
Hirdetés
Megdőlt a napi melegrekord
Megdőlt a napi melegrekord
Június 27-én, még sose mértek ilyen magas hőmérsékletet.
Hirdetés
Hirdetés
Magyar játékost draftoltak az NHL-ben
Magyar játékost draftoltak az NHL-ben
Legutóbb 2002-ben történt ilyen.
Hirdetés
Hirdetés
Lottó: bent maradt a főnyeremény
Lottó: bent maradt a főnyeremény
A négyesek két és félmilliót érnek.
Karambol a Keleti-főcsatorna hídjánál
Karambol a Keleti-főcsatorna hídjánál
Földes és Berettyóújfalu között történt a baleset.
Tűz nélkül is izzott a fesztivál Mikepércsen
Tűz nélkül is izzott a fesztivál Mikepércsen
A rekkenő hőség sem tudta megtörni a Tűztánc Ifjúsági Táncfesztivál közösségi erejét.
Elmaradnak a vetítések az Apolló moziban
Elmaradnak a vetítések az Apolló moziban
A debreceni filmszínház gépházi rendszere elromlott.
Gazdaság
Fidesz: kárenyhítést a kisebb benzinkutaknak
Ami jár, az jár - írja Havasi Bertalan.
Magyar Péter 70-75 százalékos támogatottságról beszél
A kormány alapvető célja a csatlakozás feltételeinek teljesítése - mondta.
A csapókerti iskola komplex felújítása a terv
A korszerűsítés csaknem 3000 négyzetmétert érint.
Járműjavítóban épül meg az új Közlekedési Múzeum
A miniszter szerint indokolatlan volt a beruházás Debrecenbe történő áthelyezésének terve.
Hőség: home office az államigazgatásban
Azt kérik, 18 és 21 óra között ne használjuk a légkondicionálót.
Új utak, új lehetőségek Hajdúböszörményben
A 700 millió forintos beruházásnak köszönhetően a tervezettnél hosszabb útszakasz újulhat meg a városban.
Támogatott tartalom
Hajdúszoboszló: visszatér a Bizonyítványbuli!
Hajdúszoboszló: visszatér a Bizonyítványbuli!
Ismét berobban a nyár a fürdővárosban.
A magyar nők java magára marad a menopauzával
A magyar nők java magára marad a menopauzával
Ez derül ki a Richter Gedeon Zrt. nemzetközi kutatásából.
Felnézek Fesztivál: örömünnep a debreceni főtéren
Felnézek Fesztivál: örömünnep a debreceni főtéren
Egy különleges este, ami több lehet, mint egy koncertélmény – július 4-én ingyenes zenei fesztivál várja az érdeklődőket.