Döntetlennel startolt a Loki

| 2022. 07. 31. | 19:47:00
A Kisvárda otthonába látogattak a debreceniek.

A Kisvárda-Master Good otthonában kezdte a 2022/23-as pontvadászatot a DVSC július 31-én délután. A Loki az NB I-ben még soha nem nyert a rivális otthonában, sőt, még pontot sem szerzett. Az eddigi 4 kisvárdai első osztályú mérkőzésünkön kivétel nélkül hazai győzelem született (3-0, 1-0, 2-1, 1-0), aligha kell tehát különösebben ecsetelni, milyen nehéznek ígérkezett a feladat csapatunk számára az előző idény – a nemzetközi kupában is remeklő – ezüstérmesének stadionjában – írja a dvsc.hu.

Most viszont összejött a pontszerzés!

A Lokiból Bódi Ádám és David Babunski sérülés, Kusnyír Erik eltiltás miatt hiányzott, kezdőként kapott viszont szerepet az újonnan érkezők közül az ukrán Olekszandr Romancsuk és a spanyol Christian Manrique is. A vendégszektor szinte teljesen megtelt, mintegy 260 debreceni biztatta csapatunkat.

A találkozón némi tapogatózás után a DVSC volt aktívabb, az első szűk negyedórában több szögletet is rúghatott, azonban ezekből nem alakult ki nagyobb veszély. Nem úgy másik oldalon a 14. percben, amikor egy kisvárdai átlövés után Gróf Dávid védett, de nem tudta megfogni a labdát, a kipattanót Manrique az utolsó pillanatban takarította el. A 17. percben viszont Grófnak bravúrra volt szüksége a hárításhoz, Ötvös közeli kísérletét hatástalanította. A folytatásban keményedett a küzdelem, a 25. minutumban Sylvain Deslandes fejesét blokkolták a hazaiak, ígéretes helyzet volt. A 29. percben a kisvárdai Mesanovic került ziccerbe, de berobbanva 6 méterről a kapu mellé pörgetett. A 36. percben Lucas lőtt nem sokkal fölé 17 méterről, majd cserélt a Loki, Kundrák Norbert helyére Ferenczi János állt be. A szünetig nagyobb helyzet már nem alakult ki, gól nélkül vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidőre Christian Manrique helyett Saná Gomes folytatta a DVSC-ben, amely éppen a cserejátékos hibája miatt került hátrányba, miután a védő lerántotta a 16-oson belül Camajt. A büntetőt a sértett magabiztosan értékesítette (1-0). Nehéz helyzetben kezdte tehát az utolsó félórát a sokszor pontatlanul játszó Loki, amelybe beállt Bárány Donát és Baráth Péter is. Az 55. percben majdnem összejött az egyenlítés, Sós Bence beadása után Szécsi Márk fejelt 8 méterről fölé. A hajrában a DVSC igyekezett nyomást gyakorolni a hazaiakra az egalizálás érdekében, a 74. percben Sós Bence nagy helyzetben csúszott el, s lőtt mellé. A 78. percben Dzsudzsák Balázs 15 méteres, szép kapáslövésénél a kisvárdai kapus védett óriásit, majd jött az egyenlítés! A 85. percben egy formás támadás végén Bárány Donát beadása után Dzsudzsák Balázs lőtt, majd a kapusról kipattanó labdát a kapuba pofozta (1-1).

Sajnos nem sokáig tartott a debreceni öröm, a 87. percben a hórihorgas Makowski 13 méterről bombagólt fejelt a kapu jobb oldalába, ezzel a hazaiak visszavették a vezetést (2-1), ám a Lokinak erre is volt válasza: a hosszabbítás utolsó percében egy kiugratás után Bárány Donát gyönyörű gólt lőtt mintegy 14 méterről a rövid sarokba (2-2)! Fontos pontot szerzett tehát csapatunk az idénynyitón, folyatás szombaton 20 órakor a Kecskemét ellen a Nagyerdei Stadionban.

Klasszikus rangadót vív a DVSC: jön az Újpest Debrecenbe!
A Lokinak már nem szabad pontokat hullajtania.