Cívishír
2021.04.12. 19:51
Az első hullámhoz képest változott az ismeretek fontosságának sorrendje.
A koronavírus-járvány hatására ugrásszerűen fejlődő digitalizáció alaposan átalakította a cégek munkaerő gazdálkodását: míg egyes dolgozók karrierje hirtelen felívelt, másoké lelassult, leállt. Többek között erről az átalakulásról beszélgettek szakemberek a IV. Debreceni HR Szimpóziumon – olvasható az Unideb.hu oldalon.
A szakmai fórumot szervező Vezetés- és Szervezéstudományi Intézet igazgatója, Dajnoki Krisztina kiemelte: elsősorban arra keresnek válaszokat, hogy a szervezetek milyen kreatív módszerekkel alkalmazkodtak a pandémiás helyzethez, hogyan alakították át szervezetüket, működésüket, fejlesztéseiket.Pató Gáborné Szűcs Beáta egyetemi docens rámutatott, a pandémia többeknél „karrier-sokkot” idézett elő. Egyes munkavállalók karrierje megrekedt, megállt, míg másoké hirtelen felgyorsult.
A járvány okozta bizonytalan munkakörnyezet kollektív stresszt váltott ki a dolgozókból, amely elsősorban az első hullám idején jelentkezett, de kisebb mértékben még ma is tapasztalható.
Míg egy felmérés szerint a járvány megjelenésekor a megkérdezettek a legfontosabb egyéni kompetenciáknak az IT- és az online technológiák ismeretét tartották, addig a második hullám alatt a fontossági sorrendben a kommunikáció és a konfliktuskezelés került az első helyre, míg a digitális kompetenciák, az IT és online ismeretek a felmérés negyedik helyére szorultak vissza. A visszaesésnek minden bizonnyal az az oka, hogy addigra a többség a home officeban egész jól megtanulta a távmunkához szükséges technológiák használatát.
További részletek az egyetemi honlapon.
Teljes szélességében lezárták a négysávos debreceni utat.
Éjjel-nappal működtek a modern gépsorok.
A sofőr egy olajfolton csúszhatott meg.
A második számú kolozsvári csapat kitömte a debrecenieket.
Meghalt egy fiatal férfi.
Ezen az oldalon sütiket használunk. A böngészéssel ezt elfogadod.
További Információkcivishir.hu - Minden jog fenntartva! (2023.01.30)