Majdnem megleptük az Egert

| 2011. 12. 05. | 22:49:51
Eger – Bár a harmadik harmad elejéig még kiadós verés nézett ki, összeszedte magát a Debrecen és a vége majdnem meglepetés lett.

A harmadik negyed közepétől nyújtott parádés játéknak köszönhetően a debreceni pólósok egész közel kerültek ahhoz, hogy hazai pályán elkapják a tavalyi bajnokot. 6-1-es egri vezetésnél zsinórban négy gólt dobtak Misicsék és a záró negyed közepére 6-5-re zárkóztak fel. A hátralévő percekben komoly izgalmak zajlottak mindkét kapu előtt, míg sajnos 21 másodperccel a mérkőzés vége előtt Biros büntetőjével növelte az előnyt az Eger. A következő támadásban a Debrecen Varga szintén büntetőből szerzett góljával még szépíteni tudott, ám a hátralévő tizenhárom másodperc már többre nem volt elegendő, így maradt a 7-6-os hazai győzelem.

FÉRFI VÍZILABDA OB I 10. FORDULÓ
ZF-Eger - Debrecen 7–6 (2–0, 2–1, 2–2, 1–3)
Eger, 500 néző. V: Fekete B., Vogel G.
EGER: BISZTRITSÁNYI – Bátori, BIROS 3, Binder, Varga II Zs., HOSNYÁNSZKY 2, Graham 2. Cs: Kovács G., Gerritse, Bundschuh, Seman, Mezei. Edző: Gerendás György
DEBRECEN: B. MITROVICS – Bugajcsuk 1, Varga T. 1, MISICS 1, Simon, Létay, Vindisch 2. Cs: Apanaszenko, Halek, Kistamás, Zoufal, Tóth Z. 1. Edző: Gyöngyösi András
Gól – emberelőnyből: 9/3 ill. 7/4
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Simon (14. p.)
Kiállítva (cserével végleg): Varga II Zs. (26. p.), Misics (32. p.)

Gerendás György: – Nagyon nyugodt, sima mérkőzésnek indult. Parádésan védekeztünk, a harmadik negyedben, 6–1–nél hiányzott belőlünk a gyilkos ösztön. Befejezhettük volna a találkozót, nem tettük. Majdnem megfizettünk érte.
Gyöngyösi András: – Tulajdonképpen az utolsó két negyed jó játékára kell alapozni a bajnokság további mérkőzéseit.