DVSE: Pécs kipipálva, irány a főváros

| 2011. 10. 15. | 14:00:08
Debrecen – Kiütéses győzelemmel kezdte a Vodafone Férfi Vízilabda OB I hétvégi első mérkőzését a Debrecen. A Gyöngyösi-csapat a pécsieket intézte el, mindösszesen négy kapott góllal, tizenöt ellenében. Szombaton a Honvéd következik.

A megszokott telt ház és remek hangulat fogadta a csapatokat a Debreceni Sportuszodában. két perc után már kettővel ment a hazai csapat, sőt az első negyed után már 5-0 állt az eredményzelzőn, így a kérdés már csak az volt, hogy mekkora zakóval megy haza a mecsekaljai csapat. Varga Tamás és Misics parádézott, a Debrecen tarthatalan volt, még úgy is, hogy Gyöngyösi mester az utolsó negyedben már pihentette a kulcsjátékosokat.

A DVSE legközelebb október 15-én, szombaton a Honvéd otthonában vendégszerepel.

Vodafone Férfi Vízilabda OB I 3. forduló
Debrecen-Fujitsu – PVSK-Füszért 15-4 (5-0, 2-1, 4-2, 4-1)
Debrecen, 900 néző
Vezette: Marjay Zs., Birri G.
Debrecen: Mitrovics – Halek M. 1, Bugjcsuk 1, Varga T. 4, Misics 4, Vindisch, Létay 2. Cserék: Kistamás Zs., Kárteszi P., Hegedűs I. 2, Zoufal N. 1, Simon A., Tóth Z., Szabó Á. (kapus). Edző: Gyöngyösi András, Plézer János.
Pécs: Kozarski – Bóbis, Soós, Hoppál, O Regan, Hangay 4, Scholefield. Cserék: Takács, Krizsán, Árki, Műller, Katula. Edző: Petik Attila.
Emberelőny/gól: 6/4, ill. 11/3.
Büntető/gól: 3/3, ill. 1/1.
Kipontozódott: Simon Adrián, Varga Tamás, ill. O Regan Joseph.
Gyöngyösi András: - A legutóbbi két meccs úgy alakult, ahogyan szerettük volna, és terveztük. A céljainknak megfelelően ezeket a csapatokat nekünk, ha nem is ennyire simán, de könnyen meg kell vernünk. A komoly mérkőzés azonban szombaton vár ránk idegenben a Honvéd ellen – ahol egyelőre veszítenivalónk még nincsen, de meg kell mutatni, hogy egyre közelebb kerülünk ezekhez az együttesekhez, s akkor akár meg is tudjuk őket verni. Igazából ez egy dupla bajnokság, örülünk, hogy most már bebizonyítottuk, hogy mi az első hathoz tartozunk. Szombaton szeretnénk a fővárosban bizonyítani, és a cél az, hogy minél jobb eredményt érjünk el, ami számomra mindig a pontszerzést, vagy a győzelmet jelenti! Én bizakodó vagyok, mert egyre jobban kezdünk összeállni, időnk is van még – az első, őszi forduló ezt szolgálja – és remélem, hogy egyre jobb lesz! Jó úton járunk! A szombat esti összecsapásra maximálisan tudtam tartalékolni, két sor játszott az első negyedtől, tehát minden a tervek szerint sikerült.
Petik Attila: - Gratulálok a Debrecennek!

DEAC: Szeles Martin hosszabbított
Úgy érzi, Debrecenben minden lehetőség adott.