Itália Max Biaggit ünnepli

| 2010. 09. 27. | 17:19:40
Olasz verenyző, olasz motor, olasz pálya – ezek a nagy kedvencek Itália-szerte. Max Biaggi „csak” Superbike világbajnokságot nyert, de többen ünnepelték, mint Alonsót.

Nagy napjuk volt tegnap az olasz szurkolóknak: míg Fernando Alonso Szingapúrban küzdött az első helyért a Forma-1-es futamon, Itáliában hatalmas népünnepély kezdődött. Ennek oka Max Biaggi volt, aki egy versennyel a szezon vége előtt megnyerte a Superbike vb-t, méghozzá az Imolai Nagydíjon. Egy olasz versenyző, olasz motoron, az olasz futamon biztosította be végső győzelmét, így nem csoda, ha a szurkolók hatalmas bulit csaptak. A 39 éves Biaggi egyébként az első olasz motoros, aki Superbike vb-t nyert. Biaggi idei kilenc győzelmét jelentős részben Aprilia RSV4 Factory motorjának is köszönheti – írja az a5.hu.

A Superbike a MotoGP-hez hasonló sorozat, azzal a nem elhanyagolható különbséggel, hogy nem speciálisan a versenypályára épített, hanem utcai, széria motorokról van szó, tehát nincs különbség a versenypályán köröző, és a városokban futó, sorozatgyártású modellek között, legfeljebb csak egy kis gyári tuning az, amit megengednek, de azt is szigorú keretek között. A sorozatot 1988 óta rendezik meg, legnagyobb egyéniségei között említhetjük a brit Carl Gogarty-t és az auszrál Troy Baylisst , előbbi négyszeres, utóbbi háromszoros bajnok.

Menczer: „mi magyarbarát politikát folytatunk”
A kommunikációs igazgató szerint a tét óriási.
Nagy Márton: szükség van a kínai kapcsolatokra
Azt mondta, erősíteni kell a két ország közötti együttműködést.