Hasznos pesti út

| 2009. 09. 15. | 18:25:16
Jó ellenfelekkel, jó mérkőzéseket játszott Budapesten, az első ízben megrendezett Szabó Ödön-emléktornán a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola kadet leány kosárlabdacsapata.

Jó ellenfelekkel, jó mérkőzéseket játszott Budapesten, az első ízben megrendezett Szabó Ödön emléktornán a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola kadet leány kosárlabdacsapata. Bajusz György edző elégedetten értékelt: „Ezúttal is komoly ellenállással szemben kellett kosaraznunk, s ez jót tesz a fejlődésünknek. Kaptunk pozitív visszaigazolásokat az elvégzett munkáról és pontos jelzéseket a hiányosságainkról. Irányító poszton, az elzárások pontosságában, a támadásoknál a csapatmunka összehangolásában még komoly feladataink vannak a bajnokság októberi megkezdéséig” – összegzett a mester.

A tehetséges gárda a torna első mérkőzésén, a Vasas-Csata ellen végig kiegyenlített meccset játszott, s csak hosszabbításban kapott ki (52-57), míg a második összecsapáson a szlovák Banska Bystrica (magyarul Besztercebánya) ellenfeleként - az előző meccsel a lábakban és a korai keléssel, utazással a háta mögött – 49-40-es vereséget szenvedett.

A harmadik derbin a szimpatikus és harcos spanyol csapat, a Basket Tara ellen már győztek a debreceni lányok (67-51), míg zárásként sikerült egy jó meccset játszani a bombaerős BSE-vel (63-77).

Érdemes feljegyezni még azt is, hogy a DSC-SI-is Dóka Zsuzsannát a tornán nyújtott kiemelkedő teljesítményéért beválasztották a viadal All Star-csapatába.