Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Dombi és Bernáth maradnak, ez a lényeg

| 2013. 12. 09. | 21:08:29
Nagy név igazolására nem számíthatnak a debreceni drukkerek a télen.
Dombi és Bernáth maradnak, ez a lényeg
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Mintegy 100-150 érdeklődő részvételével szurkolói ankétot tartott a DVSC a Debrecen Plazában. A klub részéről Szima Gábor elnök, Szilágyi Sándor ügyvezető, Kondás Elemér vezetőedző, Sándor Tamás másodedző, Nagy Zoltán és Ludánszki Bence játékosok vettek részt a fórumon. A köszöntőt követően a felek a legkülönbözőbb témákban – a klub anyagi helyzetétől kezdve, az új stadion megtöltésén keresztül a csapat játékig – kapták a kérdéseket a szurkolóktól és arra becsülettel válaszoltak is, nem kibújva a kényes témák alól sem.

Legfeljebb nyolc

Szilágyi Sándor elmondta, hogy a bérlettel rendelkezők és bérletet a tavaszi szezonra vásárló szurkolók az új stadionba is jogosultak lesznek a belépésre, sőt a későbbikben elővásárlási jogaik is lesznek. Szima Gábor többek között arról is szólt, hogy a klub gazdasági háttere, bár nincs olyan stabil, mint a korábbi években volt, a működés stabil, a DVSC-nek nincsenek tartozásai. Az elnök ugyanakkor bízik benne, hogy a közeljövőben a TEVA mellett újabb támogatók is a klub mellé állnak.

A téli igazolásokra vonatkozóan sok jóval nem kecsegtetett Szima Gábor: szerinte arra semmiképp nem lesz pénzügyi keret, hogy nagy neveket igazoljon a Loki.  A klub játékosvásárlási stratégiájával kapcsolatban elmondta, hogy a DVSC a jövőben maximum nyolc külföldi játékost fog foglalkoztatni, sőt törekednek arra, hogy később ez a szám ettől is kevesebb legyen. Ehhez természetesen kellenek a saját nevelésű játékosok is, mondta az elnök.

Lassan a testtel!

A csapat játékosainak kritizálását Kondás Elemér határozottan visszautasította, szerinte elfogadhatatlan, hogy egy DVSC-szurkoló a klub játékosát bántsa. A korábban igazolt – Alisics, Zahoveiko – játékosokkal kapcsolatban a mester elmondta, hogy nem tudták teljesíteni a szakmai stáb elvárásait, azért játszottak kevesebbet, majd távoztak is a Lokitól. Ezt megerősítette Szima Gábor is, aki szerint előfordul, hogy néhányszor mellényúlnak az igazolásokkal, de ilyen a Real Madriddal is előfordul.  Összességében úgy látja Szima, hogy az igazolásaik többsége bevált.

Kondás a csapat támadószellemét kritizáló szurkolói felvetésre elmondta, hogy azt nem csak a csatárok száma határozza meg. Minden játékosnak vannak támadó feladatai, az pedig nem szorul magyarázatra, hogy a DVSC például idén is messze a legtöbb gólt rúgta.

Regisztráció, MTK, Coulibaly

A B-közép részéről Pethe Tamás – a korábbi szurkolói fórumon elhangzottakat felidézve – a klub közbenjárását kérte a szurkolói regisztráció eltörlése érdekében. Pethe Szimát egy állítólagos – az MLSZ és a klubok, illetve a szurkolók közötti – egyeztetésről is kérdezte. Az elnök ilyen egyeztetésről nem tudott. Szima Gábor arra vonatkozóan ígéretet tett, hogy a klub közbenjár a szurkolók érdekében; szerinte erre a bajnoki szünetben kerülhet sor. Most is elmondta: a regisztrációt az MLSZ írta elő, mint ahogy arról is az MLSZ dönt, hogy melyek a kiemelt mérkőzések. A televíziós jogdíjak elosztása kapcsán elhangzott: büszkeségre adhat okot a DVSC népszerűsége: a Fradi után a Loki meccseit nézik a legtöbben az országban.  Bár külön dotálják a legtöbb fiatallal játszó klubokat, az MTK példája mutatja, hogy hiába játszatja a legtöbb fiatal játékost, a kiesésért küzd, miközben a Loki az élen van. Coulibaly távozását a francia magas fizetési igényével magarázták, amit a DVSC nem tudott teljesíteni. A játékos amúgy is évek óta vágyott vissza Franciaországba.

Plusz 20

Kérdésre Szima Gábor elmondta, hogy az új stadion megtöltése szerinte sem lesz egyszerű feladat, de a klub bízik benne, hogy átlagosan 10-12 ezer ember követi majd a Loki szereplését. – Nyugati példák mutatják, hogy csak egy új stadion önmagában képes megduplázni a nézőszámot – érvelt Szima. Kiderült, 20 százalékos jegyáremelésre számíthatnak a szurkolók, de ennél messze nagyobb komfortot ad majd az új stadion.

Sándor Tamás elmondása szerint Igor Morozov már januártól a csapat rendelkezésére áll, Damahou játékára viszont továbbra sem számíthat a klubvezetés. A Loki ikonja kifejtette, a pallagi akadémia új távlatokat nyithat a játékosképzésben. A Diósgyőrből érkező Seydi kapcsán Kondás Elemér közölte, hogy a játékos derékproblémákkal küzd, éppen hétfőtől kezelik Budapesten. Mészáros felépülésére van esély, számolnak vele a téli felkészüléskor. Decemberben két nagyon fontos játékos szerződése jár le, a klub a napokban ül le velük a hosszabbításról tárgyalni: Szima bízik benne, hogy Dombi Tiborral és Bernáth Csabával nem kell sokáig egyezkedni a maradásukról.

Újult erővel

Szima úgy véli, várhatóan a május 10-i Újpest elleni bajnokival avathatja a Loki az új stadion, bár külön kérte a résztvevőket és a sajtót, hogy ezt ne vegyék készpénznek. Jogosnak ítélte azt a szurkolói kritikát, hogy a csapat nagyobb intenzitással és akarattal álljon a feladathoz, reméli, hogy a rendeződött körülmények újabb impulzust adnak a klubnak, játékosoknak, szurkolóknak egyaránt. A DVSC nemcsak sportszakmai, gazdasági szempontból is az elmúlt tíz év legsikeresebb klubja.

További híreink
BL-győztest igazolt a Debrecen
BL-győztest igazolt a Debrecen
A spanyol játékos a Barcelona akadémiáján nevelkedett.
Kozák Lucán kifogott a hetedik
Kozák Lucán kifogott a hetedik
A debreceni sprinter a szabadtéri szezonban eddig sokat versenyzett.
Francia csatár érkezett a Lokihoz
Francia csatár érkezett a Lokihoz
Három évre szóló szerződést írt alá Debrecenben.
Újabb két kapust igazolt a DVSC
Újabb két kapust igazolt a DVSC
A debreceniek kerete egy fiatal és egy rutinos cerberus bővült
Az MLSZ Hajdúszováton ruház be
Az MLSZ Hajdúszováton ruház be
Eredményt hirdettek a közbeszerzésen.
Makray Balázs: a Lokomotív mozgásban van
Makray Balázs: a Lokomotív mozgásban van
A fejlődés igénye az egész DVSC-t jellemzi – így a debreceni klubvezető.
Összejöhet a Messi-Ronaldo csata. Egekben a jegyárak!
Összejöhet a Messi-Ronaldo csata. Egekben a jegyárak!
Van olyan hely is, amiért 14 ezer dollárt kell fizetni.
Továbbjutást és rekordot értek Messi góljai
Továbbjutást és rekordot értek Messi góljai
Ennyiszer még senki sem volt eredményes a világbajnokságokon.
A Puskás ellen kezd a Loki
A Puskás ellen kezd a Loki
Mutatjuk a menetrendet.
Osztrák védőjével hosszabbított a Debrecen
Osztrák védőjével hosszabbított a Debrecen
További egy évig a Loki játékosa marad.
Először adtak piros lapot a száj eltakarásáért
Először adtak piros lapot a száj eltakarásáért
A futballtörténelem során először kapott ilyen vétségért piros lapot egy futballista.
Hirdetés
Hirdetés
Szuper El Niño jöhet Magyarországra
Szuper El Niño jöhet Magyarországra
A rendkívül erős El Niño a klímaváltozással együtt fokozhatja a hőhullámokat, az aszályokat és a szélsőséges időjárást.
Hirdetés
Hirdetés
Megzavarták a hajdúszoboszlói betörőt
Megzavarták a hajdúszoboszlói betörőt
Üres kézzel távozott, ráadásul el is kapták.
Hirdetés
Hirdetés
BL-győztest igazolt a Debrecen
BL-győztest igazolt a Debrecen
A spanyol játékos a Barcelona akadémiáján nevelkedett.
Gránátbaleset: belső vizsgálat indul
Gránátbaleset: belső vizsgálat indul
Ruszin-Szendi Romulusz nem ért egyet az ügyészséggel.
Gazdaság
Magyar Péter 70-75 százalékos támogatottságról beszél
A kormány alapvető célja a csatlakozás feltételeinek teljesítése - mondta.
A csapókerti iskola komplex felújítása a terv
A korszerűsítés csaknem 3000 négyzetmétert érint.
Hőség: home office az államigazgatásban
Azt kérik, 18 és 21 óra között ne használjuk a légkondicionálót.
Új utak, új lehetőségek Hajdúböszörményben
A 700 millió forintos beruházásnak köszönhetően a tervezettnél hosszabb útszakasz újulhat meg a városban.
Kevésbé látványos, de hasznos fejlesztések Hosszúpályiban
Gép- és eszközbeszerzéseken, valamint az új urnafalak létesítésén túl van a település; tervben a gondozási központ felújítása.
Támogatott tartalom
Hajdúszoboszló: visszatér a Bizonyítványbuli!
Hajdúszoboszló: visszatér a Bizonyítványbuli!
Ismét berobban a nyár a fürdővárosban.
A magyar nők java magára marad a menopauzával
A magyar nők java magára marad a menopauzával
Ez derül ki a Richter Gedeon Zrt. nemzetközi kutatásából.
Felnézek Fesztivál: örömünnep a debreceni főtéren
Felnézek Fesztivál: örömünnep a debreceni főtéren
Egy különleges este, ami több lehet, mint egy koncertélmény – július 4-én ingyenes zenei fesztivál várja az érdeklődőket.
Koktél Műhely: baráti partik, céges csapatépítők
Koktél Műhely: baráti partik, céges csapatépítők
Kiváló koktélok, italok, exkluzív környezet bárral és tágas kerthelyiséggel.