Tény: a Factum az Albacomptól is kikapott

| 2010. 12. 19. | 20:01:12
Debrecen – Hosszú hetek, hónapok óta várunk a csodára, vagyis arrra, hogy a Factum Sport Debrecen megszerezze második bajnoki győzelmét. Ez vasárnap sem sikerült, dehát ez a realitás: jobb csapat az Albacomp.

Bántóan kevesen voltak kíváncsiak a Factum találkozójára, az Alföld televízió operatőre meg is jegyezte viccesen, hogy többen nézik a tévé internetes élő közvetítését, mint ahányan a helyszínen vannak. Az interneten mintegy 100-150 ember kisérte figyelemmel a mérkőzést.

96-70 arányú vereséget szenvedett vasárnap este az Oláh Gábor utcai sportcsarnokban az NB I. A csoportos debreceni férfi kosárlabdacsapat az Albacomptól. A Factum szokás szerint jól tartotta magát egy ideig, de aztán szokás szerint ellépett az ellenfél, és fölényesen nyert. A negyedik negyedre kifulladtak az idegenlégiósok, ráadásul Singletery is megsérült, így már csak az volt a kérdés, hogy meg megússza-e a Factum 30 ponton belüli vereséggel. Megúszta: 24 pont lett a vége. A sok sérültet nélkülöző Ráthonyi-gárdát ezért nem lehet megróni, de azért jó lenne már győzni egyszer.

A Factumnak idén még két meccse van: szerdán 18 órakor Körmenden, majd december 29-én 17 órától itthon a Zete ellen. Egyik találkozó sem ígér diadalt...

Factum Sport Debrecen – Albacomp 70-96 (19-24, 20-24, 14-20, 17-31)
Oláh Gábor utcai Sportcsarnok,
Vezette: dr. Valovics I., Balog Gy., Fodor A. (Toók F.)
Factum Sport: SINGLETARY 20/6, Balogh 9/3, MEKONGO 21/3, Kovács I. -, LANGFORD 12/3 Cs.: Lajsz 3, Varga -, Vas 3, Stekler , Kóthay 2, Pék -.
Albacomp: Simon B. 10/3, HANGA 30/9, CROCKER 21, Keller Á. 5, Jones 9 Cs.: Hollis 13, Bódi 8/6, Madár -, Keller V. -.

14.   KONECRANES-Salgótarján 12 0.50 12 0 12 904 1221 V12 0-6 0-6 0-5

1: lejátszott mérkőzések, 2: pontok, 3: győzelmek, 4: vereségek, 5: dobott pontok, 6: kapott pontok,
7: győzelmek/vereségek sorozata, 8: hazai pályán, 9: vendégként, 10: utolsó 5 mérkőzés