Na végre! Itt az első debreceni győzelem

| 2012. 12. 19. | 22:51:52
A kérdés az volt a mérkőzés előtt, kinek szakad meg a rossz sorozata.

A Pécs még nem nyert idegenben, a Factum pedig egyáltalán, így a mérkőzés előtt biztos volt, hogy valamelyik sorozat megszakad a kosárlabda-bajnokság 13. fordulójában.

Az első negyed a mecskealjai csapatnak sikerült jobban, de a Factum végre érezte a vérszagot és tapadt az ellenfélre (14-19). A második negyed rosszul indult debreceni szempontból: bár Mladenovics egymás után háromszor is hármassal terhelte meg a vendégek kosarát,  a palánkok alatt kialakult párbajokat rendre a vendégcsapat nyerte, így 8 pontos pécsi előnnyel vonultak az öltözőbe a csapatok (34-42).

A nagyszünetben Jason Okrzesik edző felrázta csapatát, akik nagyobb sebességre kapcsoltak, olyannyira, hogy a harmadik negyed végén már a Debrecennek állt a zászló (54-52). A kis számú, de igen lelkes közönség támogatásával a hazaiak szinte megtáltosodtak a záró felvonásra; az utolsó negyedben a védekezés hibátlan volt, míg támadásban minden bejött, így a vége már-már kiütés lett (82-66).

A Factum tizenkét kínkeserves mérkőzés után végre megszerezte első győzelmét a bajnokságban.

Factum Sport Debrecen - Pécsi VSK-PANNONPOWER 82-66 (14-19, 20-23, 20-10, 28-14)
Oláh Gábor utcai csarnok, Vezette: Cziffra, Jakab, Tőszér
Factum Sport Debrecen: Helmeczi 11/6, Izzo 3/3, SMITH 21/3, STAFFORD 25/15, Cseh 7 Csere: Kovács 5/3, MLADENOVIC 10/9, Vas -
Pécsi VSK: LOESING 15/3, Kovács 3, LEGION 18/9, Tóth 8, HENDLEY 15 Csere: Nagy -, Csabay -, Halász 7/3
Kipontózódott: Izzo (30. perc), illetve Loesing (40. perc), Legion (40. perc)