Hornyák Dóra az év ifije!

| 2009. 11. 25. | 18:30:15
Debrecen – Hornyák Dóra, a DVSC kiválósága lett az év legjobb női ifjúsági játékosa – a Magyar Kézilabda Szövetség elnöksége 2009-ben is megválasztotta az év kézilabdázóit.

Hornyák Dóra már második esztendeje tagja a DVSC felnőtt együttesének, pedig még mindig nem töltötte be a 18 évet: 1992 január 24-én született. 2009-ben igazán nagyszerűen kézilabdázott, vezéregyénisége, csapatkapitánya  volt a magyar U19-es Európa-bajnokságon Európa-bajnoki ezüstérmet szerző magyar válogatottnak, így méltán lett a korosztály legjobbja. Dóra tavaly a serdülőknél nyerte le ezt a megtisztelő szakmai kitüntetést.

A felnőtteknél Vérten Orsolya is duplázni tudott: 2008-hoz hasonlóan ismét  őt választották meg a legjobb felnőtt női kézilabdázónak. A férfiak között a Barcelona sztárja, Nagy László lett a befutó. Vérten Orsolya 2009-ben bajnokságot és kupát nyert a Győri Audi ETO-val, és vezéralakja volt a Bajnokok Ligája-döntős együttesnek. A válogatottban remek teljesítményt nyújtott a vb-selejtezőkön, jelenleg pedig a világbajnokságra készülő nemzeti együttes csapatkapitánya.

Nagy László világbajnoki hatodik helyezett szerzett a magyar válogatott oszlopos tagjaként. A horvátországi vb legjobb dobásblokkolója lett, védekezésben és támadásban is oroszlánrészt vállalt a csapat sikeréből, de remekül teljesített a júniusi vb-selejtezőkön is. A Barcelonával tavasszal megnyerte a spanyol Király-kupát, második helyen végzett a bajnokságban, miközben csapata házi gólkirálya lett.

Nagy Lászlóval kapcsolatban a legérdekesebb kérdés ugyanakkor mégis az, vállalja-e a januári, ausztriai Európa-bajnokságon való szereplést a magyar válogatottban, hiszen elképzelhető, hogy felveszi a spanyol állampolgárságot, és a továbbiakban már nem kíván magyar színekben szerepelni. A világklasszis jobbátlövőnek december 1-ig kell választ adnia az Eb-szerepléssel kapcsolatban.