Végletekig kiélezett meccsen nyert a Debrecen

| 2015. 01. 18. | 20:30:21
Ladányi döntött a végén.

Erdélyi túrája második mérkőzésén a Debreceni Hoki Klub Brassóban csak hosszabítás után maradt alul a hazaiakkal szemben.

Ladányiék gól nélküli első harmadot követően, a második elején két gólos hátrányba kerültek, ám Kaskov, majd Dancsfalvi is betalált, így döntetlennel fordultak a záró harmadra a felek. A harmadik harmad elején ismét a Brassó szerzett előny, ráadásul emberhátrányból, de a Debrecent ez sem törte meg, Ladányi passzából Könczei egyenlített a harmad derekán, s miután a hátralévő időben már nem változott az eredmény, a csapatok készülhettek az öt perces ráadásra. A hosszabítás elején Sadikov  véleményes kiállítása után emberhátrányba került a DHK, ám ez sem törte meg a csapatot, Csíkiék kivédekezték az emberhátrányt. Miután a hosszabítás hátralévő másfél percében sem jutottak egymásal dűlőre a csapatok, jöhettek a büntetőlövések, amiben Ladányi révén a Debrecen volt jobb.

Jégkorong MOL Liga:
ASC Corona Brasov - Debreceni HK  3:4 hu. (0:0, 2:2, 1:1, 0:0, 0:1)
A mérkőzés jegyzőkönyve ITT
Menetrend és tabella ITT

A DHK január 23-án a HSC Csíkszereda gárdáját látja vendégül a Derék utcai jégcsarnokban.