Lélekemelő Fradi-verés Debrecenben

| 2015. 01. 02. | 22:05:14
Az utolsó másodpercig szoros volt, de megérte izgulni.

Két brutális zakó (0-6 és 0-8) után fogadta a Ferencvárost a DHK a MOL-liga alapszakaszában, az újév második napján. Ezúttal is szépen megtelt a Derék utcai jégcsarnok, és mintegy kéttucatnyi Fradi-drukker is gondoskodott az igazi meccshangulatról. Igaz, ők többet foglalkoztak Kubatov Gábor FTC-elnökkel, a vénaszkennerrel és a "buziújpesttel", mint a hokicsapatukkal, vélhetően nem is a jégkorong irátni rajongás vonzotta őket Debrecenbe.

Sejtettük, hogy a végsőkig kiélezett csatát látunk, mert a Fradi legutóbbi vendégjátéka alkalmával is lerágtuk a körmünket. Kétszer vezetett a Fradi, de védőinek kapitális hibáit kihasználva egyenlítettek Bertáék. Az utolsó játékrészben már egy sikerre éhes, tempós DHK-t láttunk, és jöttek is a gólok! Előbb Kaszkov lőtt élményszámba menő gólt, majd az exfradista Berta növelte kettőre az előnyt.

A zöldek azonban nem adták fel, egy perccel a vége előtt levitték a kapust, és 17 másodperccel a vége előtt emberelőnyből felzárkóztak egy gólra. Ekkor megfagyott a vér a debreceni közönségben, de a fiúk szerencsére "megölték" az utolsó másodperceket, és hárompontos diadalt arattak.

Nincs megállás, vasárnap újabb hazai mérkőzést vív a Muhin-gárda: a Brassó teszi tiszteletét Debrecenben (17 óra, Digisport, élő).

Debreceni HK-Ferencváros 4-3 (0-1, 2-1, 2-1)
600 néző, vezette: Varjú, Haszonits, Pálkövi, Sipos.
DHK: Borogyin - Csíki, Voronov, Dancsfalvi, Berta 2 (1), Vaszjunyin - Jemeljanov (1), Szadikov (1), Ladányi, Kuriljuk (1), Kaszkov 1 (1) - Tőkési, Prakab, Hári (1), Könczei 1, Barabás - Okos. Edző: Jevgenyij Muhin.
Ferencváros: Budai - Dubek, Moravec, Guren (1), Novak 1, Kiss Á.(1) - Lencsés (1), Lévai, Németh, Farkas, Papp Cs. - Galló (1), Hegyi, Kiss G., Cerny (2), Rafaj 1 - Hardi, Pál, Revák 1. Edző: Szakács Ferenc.
Kiállítások: 6, illetve 4 perc.

Jevgenyij Muhin: - Gratulálok a csapatnak, hogy két súlyos vereség után összekapta magát. Továbbra is az a gondunk, hogy két "teljes" sorral játszunk, sok a sérültünk, minden meccs előtt szinte kilátástalan a helyzetünk, de soha nem adjuk fel. Az akarat diadal volt a mai siker is.
Szakács Ferenc: - Most is végig hajtottuk a meccset, két harmadon keresztül domináltunk, két komoly hiba miatt mégsem kezdhettük előnyből a harmadik húsz percet. Mi kihagytuk a helyzeteink zömét, a Debrecen pedig mindent belőtt. Ez van, csináljuk tovább, csak hát nagyon bosszantó, ami velünk történik.