Bajnokverés debreceni módra

| 2011. 01. 09. | 21:40:54
Szeged - Már az első harmadban eldöntötte a meccset a bajnoki címvédő Szeged otthonában a Debreceni Hokiklub, utána már csak laza játszadozás folyt a pályán.

A szabdkai Spartakkal egyesült szegedi Tisza Volán otthonában kezdte az új esztendőt a debreceni együttes a jégkorong OB I/B-ben, és aratott nagyszerű diadalt. György József együttese két Barabás-góllal és egy Bálint-találattal már az első játékrész derekán 3-0-s előnybe került, és a szépítő gól után jött egy újabb Barabás-löket, majd a játékosedző György József tette fel az i-re a pontot az első harmad végén, 1-5-re módosítva az eredményt.

Az első húsz perc gólparádéja után a második harmadban csak egyszer jutott gólvonalon túlra a korong, mégpedig a debreceni Fábián Dani jóvoltából, így a hajdúságiaknak nem volt miért izgulniuk a befejező játékrészt illetően, ráadásul a harmadik harmad elején debreceni szempontból György József 1-7-re csinosította az állást. A Szeged-Szabadka kooprodukció ezúttal csak arra volt elég, hogy két góllal kozmetikázza az eredményt a hazai alakulat, de a 7-3 is fölényes győzelemről árulkodik.

Jégkorong OB I., alapszakasz:
Tisza Volán-Spartak - Debreceni HK 3:7 (1:5, 0:1, 2:1)
Szeged, 200 néző, vezette Varjú (Bedő, Székely)
DHK: Fucskó - Molnár, György J., Bálint, Razov, Kelemen, Mokrai, Hegedüs, György I., Barabás, Nagy Z., Miskolczi, Fábián Donát, Fábián Dániel, Elekes-Darabont. Játékosedző: György József.
Gólszerzők: Jankovics 2, Cukovics, illetve Barabás 3, György J. 2, Bálint, Fábián
Kiállítások: 24, illetve 14 perc.