Senánszky Petra a magyar úszósport legjobb sprintere

| 2020. 12. 09. | 19:35:00
Ismét magyar bajnok lett a debreceni sellő, és most is uszonyok nélkül.

A Debreceni SC színeit képviselő Senánszky Petra most ledobta uszonyait, és az úszók 50 méteres gyorsúszásában megvédte címét a Kaposváron zajló országos bajnokságon. A debreceni sellő 25.68 mp-es idővel ért célba, azaz jobb idővel nyert, mint tavaly, amikor 25.75-tel lett bajnok.

Az úszó OB szerdai versenynapjának érdekessége, hogy Kenderesi Tamás legyőzte 200 méter pillangón a világbajnok és világcsúcstartó Milák Kristófot, aki a közelmúltban esett át a koronavírus-fertőzésen, ezért messze van csúcsformájától.

A nőknél 200 m pillangón a világbajnok Kapás Boglárka a rajt előtt rosszullét miatt visszalépett. A kaposvári viadalon a jövő nyárra halasztott tokiói olimpia időrendjéhez igazodva a döntőket reggel bonyolítják le.