Győzelem idegenben! Nagyot lépett előre a Loki!

| 2018. 12. 15. | 19:42:00
A debreceniek Szombathelyről hozták el a három pontot.

A sereghajtó Haladás otthonában zárta az esztendőt a DVSC, amelytől a papírforma alapján mindenképpen győzelmet reméltünk, már csak azért is, mert meglehetősen régen, 2011-ben termett utoljára babér a hajdúságiaknak a vasiak otthonában.

A szombathelyi aréna gyepszőnyegét tökéletesen megtakarították az égi áldástól, így minden bizonnyal nem a pálya zavarta meg Harist, akinek kezezése miatt már az első percben büntetőhöz jutott a Haladás. A debreceniek szerencséjére Gaál gyenge büntetőjét védte Nagy Sándor, és a kipattanót is gyatrán mellé lőtte a szombathelyi játékos.

A 14. percben büntetett a Loki! Bódi Ádám szabadrúgásból, szinte ugyanonnan, ahonnan a Honvédnak is betalált egy héttel ezelőtt, Király Gábort is megoldhatatlan helyzet elé állította (0-1). Nagyszerű találat!

Négy perccel később megduplázhatta volna előnyét a Loki, de Avdijaj közelről mellé fejelt. A 26. percben újabb nagy debreceni helyzet maradt kihasználatlanul: egy felívelt labdát Kinyik remekül csúsztatta Szécsihez, aki 10 méterről a léc alá akart bombázni, Király azonban nagy bravúrral szögletre mentett.

Kisvártatva Nagy Sándornak kellett bemutatni parádés védést: Benes egy lefejelt labdával hozta helyzetbe Mészárost, aki az ötös jobb oldali sarkáról próbálkozott, a Loki kapusa azonban átért a rövid sarokra és hárított. A félidő utolsó helyzetét a debreceniek hagyták ki: a 45. percben hibáztak nagyot a szombathelyi védők, így került helyzetbe Szécsi Márk, aki közelről a kapu fölé emelt.

Szívet melengető győzelmet arattak a Herczeg-legények a decemberi fagyban

Szünet után az „életükért” küzdő hazaiak léptek fel támadólag, vagy legalábbis harciasabban futballoztak, mint az első 45 percben, immár Priskin Tamással a soraikban. A DVSC szerencsére nem adta meg az esélyt, hogy a hazaiak vérszemet kapjanak! Az 57. percben szép akció végén Kusnyír labdája „találta meg” Szécsit a kapu előtt, aki öt méterről kilőtte a jobb alsót (0-2).

A Haladás megrendült, mint a bokszoló a súlyos pofontól, és ekkor Király tartotta a lelket a csapatában, több nagy védést is bemutatva. A debreceni győzelmet a továbbiakban már nem veszélyeztette semmi.

A Loki a várakozásoknak megfelelően, győzelemmel zárta a 2018-as esztendőt, és az eredmények szerencsés alakulása esetén akár a harmadik helyen is telelhet.

1. Ferencvárosi TC 17 12 3 2 35:13 39
2. MOL Vidi FC 17 9 4 4 28:15 31
3. Debreceni VSC 18 8 6 4 25:19 30
4. Honvéd FC 18 8 5 5 21:15 29
5. Újpest 18 7 7 4 21:14 28
6. MTK Budapest 18 8 3 7 27:25 27
7. Mezőkövesd 18 6 6 6 25:23 24
8. Paks 18 5 7 6 22:25 22