A dobogón telel a Loki! Tavasszal hátha lesz néző is!

| 2018. 12. 16. | 11:14:00
A debreceniek a hajrára megtáltosodtak.

A harmadik helyre tört előre a DVSC, mégpedig annak köszönhetően, hogy az utolsó három bajnokiját megnyerte az őszi szezonban, az ellenfelek pedig pontokat hullajtottak. Mivel a szombat esti Honvéd-Újpest bajnoki döntetlent hozott (2-2) és az MTK kikapott Kisvárdán (1-0), a DVSC megtarthatta a harmadik helyet, amit a Haladás idegenbeli legyőzésével szerzett meg. Az idei utolsó forduló a vasárnap esti Vidi-Fradi rangadóval (20,15, tv: M4sport) lesz teljes, de ez már nem befolyásolja a debreceniek helyezését.

A DVSC hazai pályán 18, vendégként 12 pontot szerzett. A bajnokság első felét szúrta el, hiszen ha csak az utolsó tíz bajnoki forduló eredményeit nézzük, akkor a listavezető Fradi mögött a második, alig két ponttal lemaradva.

A bajnokság őszi idényének debreceni szempontból legnagyobb kudarca a gyér nézőszám.

Az őszi rekord (a Diósgyőr ellen) is alig lépte túl négyezret, ami még negyed házat sem jelentett a nagyerdei arénában. A 2018/2019-es bajnokság első felében a Nagyerdei Stadion üzemeltetője szerint 27 570 fizető néző látta a DVSC kilenc hazai mérkőzését, tehát majdnem befért volna mindenki egyszerre. Az átlag ezek után siralmas: 3063.

Mindenesetre van esély, hogy tavasszal a dobogóért való küzdelem többeket csábíthat ki a Nagyerdőre, de az is reménykeltő, hogy a hazai rangadók, azaz a nézőcsalogató derbik még hátravannak. Tavasszal látogat ugyanis Debrecenbe a Ferencváros és az Újpest, rögtön az első két hazai bajnokin, de a tavasz folyamán újra a Loki vendége lesz a Diósgyőr és az MTK is.