Totális debreceni összeomlás: büntetett a Körmend

| 2021. 10. 16. | 21:58:00
A Körmend szünet után leiskolázta a DEAC-ot.

A Körmendet látta vendégül a hazai pályán egyelőre hibátlan DEAC a kosárlabda NB I-ben szombaton este. Három és fél perc után 8-0 állt az eredményjelzőn, jött is az első időkérés! Tóth Ádám nem adott esélyt a vendégeknek a palánkok alatt, minden lepattanót begyűjtött, és még néhány sapkát is kiosztott. A debreceni lendület a negyed második felében megtörni látszott, de azért sikerült a Körmendet megfelelő távolságon tartani. A második játékrész első felét sok szabálytalanság és pontatlan dobások jellemezték mindkét oldalon, de a debreceni előny lassan 14 pontosra hízott. Hiába kért időt másodszor is a vasiak mestere, a csapata játéka jottányit sem javult.

A szünet utáni első percekben fejben még az öltözőben volt a DEAC, le is faragta a vendégegyüttes a hátrányát tíz pontra. Ekkor már a DEAC-trénernek is be kellett avatkoznia egy időkéréssel. Tóth Ádám négy perc után egy középtávolival törte meg a hazai kosárcsendet, de a lendületbe jött körmendi együttes tovább kapaszkodott. Sokkal keményebb védekezéssel operáltak a vendégek, ez jól láthatóan nem „ízlett” a debrecenieknek. A negyed utolsó két percére úgy fordultak a csapatok, hogy mindössze négy pontos különbséget mutatott az eredményjelző. Stokes és Brandon kosaraival ledolgozta tetemes hátrányát az ellenfél, így az utolsó tíz perc előtt semmi nem dőlt el.

A negyedik negyedben két perc játék után Ferencz triplájával kiegyenlített a Körmend (63-63). Ferencz keze kisvártatva ismét villant, és már a vendégeknél volt az előny! Ki gondolta volna ezt a második negyedben, amikor 19 ponttal is vezetett a DEAC? Volt még lejjebb is, Takács is megdobta a maga tripláját, és már hattal ment a vendéggárda. A debreceniek támadásban abszolút tehetetlenek voltak az agresszívan, de még szabályosan védekező riválissal, és a körmendi triplaeső folytatódott, két perc leforgása alatt 12 pontos hátrányba kerültek a hajdúságiak, akik olyan mély gödörbe kerültek, hogy innen már ezen a találkozón nem volt visszaút.

Így a DEAC – azok után, hogy utcahosszal vezetett a harmadik negyedben – simán kikapott, és ezzel elvesztette a hazai veretlenségét. Nincs kire fogni a zakót, szünet után mindenki egyformán rosszul játszott.

Diósgyőr-DVSC: két nagy múltú klub, de kevés a közös sztori
A debreceniek és a miskolciak sokszor elkerülték egymást az élvonalban.