Győzelemmel búcsúzott a Debrecen a kupaküzdelemtől

| 2020. 02. 09. | 21:37:00
Idegenben is sikerült legyőzni a cseh bajnokot.

29-28-ra legyőzte a DVSC Schaeffler a DHK Banik Most együttesét az EHF-csoportkör hatodik, zárófordulójában.

A mosti sportcsarnokban lejátszott mérkőzésnek már nem volt komoly tétje, hiszen a házigazdáknak pontot sem sikerült szereznie, míg a debreceniek a múlt fordulóban a török Kastamonu elleni vereséggel búcsúztak a továbbjutási reményektől. A találkozón végig a jobb erőkből álló DVSC dominált, de ha a piros-fehérek nem kapják magukat össze az utolsó tíz percre, akkor nem biztos, hogy megvan a meccs.

Az első félidő gyenge színvonalat hozott, mindkét oldalon sok volt a kikényszerítetlen hiba, a pontatlanság. Negyedóra is eltelt, mire bemelegedtek a csapatok. A bírók feltűnően szigorúan bántak a kiállításokkal, ami szintén nem tett jót a mérkőzés ritmusának. Az első játékrész közepén az is előfordult, hogy mindkét gárda kettős emberhátrányban volt kénytelen kézilabdázni. Az utolsó öt perc a Lokinak sikerült jobban: 11-11 után előbb Kovács volt eredményes egy jól előkészített akcióból a jobb oldalról, majd Karnik használta ki egy saját térfeléről indított lapos lövéssel, hogy üresen maradt hazai kapu. Bulath góljával 14-12 került az eredményjelzőre a játékrész lefújásakor.

[Beillesztett cikk: A cseh Banik Mostot is elintézte a Debrecen]

A második félidő derekáig úgy tűnt, a debreceniek közepes fokozatban is megnyerik a találkozót, mert a csehek támadójátéka még botladozóbb volt. Azonban túlságosan is kiengedett a DVSC, egyre többször verték meg lábon Karnikékat, a 45. percben az egyik legjobb hazai játékos, Zachová már a vezetést szerezte meg a Most számára (23-22).

Despotovicsék szerencére idejében kapcsoltak, a csapat a hajrára megemberelte magát, és javított a védekezésen. A montenegrói és Kovács feltűnően sokszor próbálta megjátszani a falban verekedő Tóvizit és Bordást. Ha a labda eljutott a beállókig, akkor általában sikerült élni a lehetőséggel (összesen 6 gólt hoztak össze az előbb nevezett hölgyek), viszont számos alkalommal akkor is ezt játszotta a Debrecen, amikor a csehek már nagyon számítottak a figurára.

Az utolsó tíz percre a félidőben Triffát váltó Oguntoye teljesítménye is feljavult (addig gyakran hozták kiszolgáltatott helyzetbe a társak). Az idény végén távozó hálóőrnek komoly szerepe volt abban, hogy a végén sikerült is megtartani az 52. percben visszavett vezetést (25-26). Végül az utolsó perc is Oguntoyéről szólt, miután kilenc másodperccel a lefújás előtt bravúrral hárította Manáková hetesét.