Szertefoszlottak a debreceni álmok a Ferencváros otthonában

| 2023. 01. 22. | 19:06:00
A debreceniek ezzel valószínűleg nem jutnak egyenes ágon a rájátszásba.

A Ferencváros otthonában vasárnap délután az volt a tét a debreceniek számára, hogy ha nyernek, még lehet komoly esélyük egyenes ágon bejutni a rájátszásba. Ezúttal sajnos a négy lőtt gól idegenben nem volt elég az üdvösséghez.

A DEAC 3-1-re is vezetett az összesen hat gólt hozó első harmadban, de gon nélkül egyenlített a ferencvárosi legénység. Továbbra is rendkívül kiegyenlített, szoros játék zajlott a Tüskecsarnokban, csak éppen a gólok nem potyogtak már. Mindkét kapus nagy védésekkel tartotta a lelket a társakban, akik a rendes játékidőben nem jjutottak dűlőre, így 3-3 elleni ráadás következett. Ebből négy perc telt el, amikor a zöld-fehérek finn légiósa, Kestilä korongja utat talált a debreceni kapuba, így a plusz pontot a hazaiak zsebelték be.

Mindez azt jelenti, hogy a DEAC-nak matematikailag még van esélye elkerülni a külön párharcot a rájátszásért, azaz az első hat között végezni az alapszakaszban, de ennek kicsi a realitása, hiszen azon túl, hogy nyernie kellene az Újpest és a DVTK ellen, a Ferencvárosnak és a Csíkszeredának hullatnia kéne a pontokat a hátralévő mérkőzéseiken.

A DEAC a következő hét végén nem vív bajnokit, hanem címvédőként a Magyar Kupa négyes döntőjében szerepel. Szombaton a Budapest Jégkorong Akadémia ellen vívja az elődöntőt, és az eredmény függvényében vasárnap a címvédésért vagy a bronzért játszik. A másik ágon Fehérvár-Újpest találkozót rendeznek a döntőbe jutásért.

A DEAC-nak az Erste Ligában két hazai mérkőzése maradt hátra: előbb fogadja az Újpestet (február 3.), majd a DVTK-t (február 5.).

10 FEHA19 30 3 1 3 23 63 141 -78 14
Kigyulladt egy terepjáró Hortobágynál. Menet közben!
A 33-as főútra riasztották a tűzoltókat.
Gépeket vásárolna a Debreceni Vízmű Zrt.
A selejt eszközöket szeretnék pótolni. Pályázat.
Jövőre 4,1 százalékos gazdasági növekedéssel számol a kormány
Az első negyedéves GDP-adat azt jelzi, hogy a gazdaság újra visszatért a növekedési pályára.
Nem akarunk annyit dolgozni, és ennek máris megvannak a következményei
Schöllhammer: Putyin rosszul méri fel, hogy Európa vagy Kína a veszélyesebb Oroszországra.
MotoGP helyett egyetemi területszerzés Hajdúnánáson?
A helyi képviselő-testület „nyomatékos kérést” is megfogalmazott.
KSH: egyre több külföldi látogat Debrecenbe és térségébe