Talált pénztárca: 60 ezret költött a biharkeresztesi

A Berettyóújfalui Járási Ügyészség jogtalan elsajátítás vétsége miatt nyújtott be vádiratot az ellen a férfi ellen, aki az elhagyott pénztárcát nem adta vissza a tulajdonosának, továbbá azt az illetékes hatóságnál sem adta le.
A vádirat szerint a vádlott 2025. január 28-án a délelőtti órákban kerékpárral közlekedett Biharkeresztesen a kiépített kerékpárúton, amikor észrevette, hogy az aszfalton van egy pénztárca.
A férfi megállt, magához vette a műbőr pénztárcát, majd elhajtott a helyszínről. A pénztárcát nem sokkal a megtalálását megelőzően a sértett hagyta el, amelyben benne voltak a személyes okmányai, bankkártyája, valamint 60 ezer forint készpénz.
A vádlott ennek ellenére a talált okiratokat és a pénztárcát a benne lévő pénzzel együtt nem adta vissza a sértettnek és azokat az illetékes hatóságnál sem adta le, a készpénzt pedig elköltötte.
A Berettyóújfalui Járási Ügyészség a bűncselekmény elkövetését beismerő vádlott ellen jogtalan elsajátítás vétsége miatt nyújtott be vádiratot a Berettyóújfalui Járásbíróságra. A büntetővégzés meghozatalára irányuló vádiratban indítványt tett arra, hogy a járásbíróság tárgyalás lefolytatása nélkül az iratok tartalma alapján a vádlottat intézkedésként bocsássa próbára és a sértett által a készpénz vonatkozásában a nyomozás során előterjesztett polgári jogi igényt érdemben bírálja el.


























































