Helyben járó
Campus
Hajdú-Bihar
Gazdaság
Közélet
Programok
Bűn
Sport
Életmód
Galéria
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Futás, fel a toronyba! Így lehet sportolni a Nagytemplomban!

| 2023. 09. 20 | 15:44:00
Hagyományteremtő szándékkal rendeznek versenyt.
Futás, fel a toronyba! Így lehet sportolni a Nagytemplomban!
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Hagyományteremtő szándékkal szervez közösségi versenyt a Debrecen-Nagytemplomi Református Egyházközség és a Debreceni Honvéd Sport és Diáksport Egyesület, Rendvédelmi Utánpótlás Szakosztálya a Hajdú-Bihar Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság közreműködésével. Az esemény a debreceni református élethez és a tűzoltósághoz is szorosan kapcsoló személy után Vitéz Roncsik Jenőről kapta a nevét.

Vitéz Roncsik Jenő önkéntes tűzoltó múltja után 1922-ben a Debreceni Hivatásos Tűzoltóság első főparancsnoka volt. Városa szolgálta mellett kiemelt szerepe volt az első magyar tűzvédelmi törvény megfogalmazásában, a Tűzoltó Múzeum létrehozásában és a tűzoltói szakirodalom fejlesztésében továbbá a Debrecen-Nagytemplomi Református Egyházközség presbitere is volt. Roncsik Jenő a tűzoltóknak vallási és erkölcsi oktatást szervezett, fontosnak tartotta a tűzoltók mentális egészségét. A tűzoltóság és a nagytemplomi gyülekezet között szoros kapcsolat működött az 1920-as években, a lelkipásztorok többek között Biblia órákat is tartottak a tűzoltóknak.

2023. szeptember 25-én, hétfőn a Nagytemplomban és a Kossuth téren 18 középiskolás csapat méri össze fizikai állóképességét és tudását ifjúsági körversenyen, illetve 18 meghívott szervezet csapatai egy speciális lépcsőfutó bajnokságon hódíthatják meg a Nagytemplom tornyát.

A megnyitó 9 órakor kezdődik a Kossuth téren, ahol beszédet mond Fekete Károly tiszántúli püspök, Puskás István, Debrecen Város alpolgármestere, Nagy Imre ezredes, a Debreceni Katasztrófavédelmi Kirendeltség kirendeltségvezetője és Gyöngyösi Károly, a Debreceni Honvéd Sport és Diáksport Egyesület vezetője.

Az alkalmon részt vesznek Vitéz Roncsik Jenő unokái, Karkiss János és Karkiss Péter. Az egész napos programon a versennyel párhuzamosan a rendvédelmi és közszolgálati szervek kiállításukkal várják az érdeklődőket, hivatásuk bemutatása céljából.

A versenyben jól teljesítő csapatok ajándékutalványokkal térhetnek haza.

Kapcsolódó hírek
3x3-as kosárlabda: Debrecen olimpiai selejtezőt rendez
3x3-as kosárlabda: Debrecen olimpiai selejtezőt rendez
A kvalifikáció utolsó állomása lesz a cívisváros.
Civil Fórum: a józsaiak válaszokat várnak
Civil Fórum: a józsaiak válaszokat várnak
Előzetes hatástanulmányhoz kötik a debreceni beruházások támogatását.
Embertelenség: megverték, meztelenre vetkőztették a 10 fokos időben
Embertelenség: megverték, meztelenre vetkőztették a 10 fokos időben
Debrecenben súlyosbították a miskolci ítéletet.
Debrecenben játssza EB-csoportmeccseit a magyar válogatott!
Debrecenben játssza EB-csoportmeccseit a magyar válogatott!
Megkezdődött jegyértékesítés a jövő évi tornára.
Oldalszalonna helyett örömóda: gyere, Tócó, gyere!
Oldalszalonna helyett örömóda: gyere, Tócó, gyere!
Csőben a Civaqua második golyója. Debrecen polgármestere szerint nem kérdés a zöld átállás.
A debreceni vonalat is érinti a MÁV új menetrendje
A debreceni vonalat is érinti a MÁV új menetrendje
December 10-én lép életbe a változás.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés