Csúcsot döntött Csoboth Kevin

MTI | 2024. 06. 24. | 12:05:53
Az örökrangsor élére tört.
Csoboth Kevin gólöröme (Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd)

Csoboth Kevin 99 perc 32 másodpercnél született góljával a labdarúgó Európa-bajnokságok történetének rekorderévé vált a rendes játékidőben legkésőbb esett találatok szerzőinek örökrangsorában – emelte ki június 24-i összefoglalójában az IFFHS a magyar-skót (1-0) meccsről. A futball történetével és statisztikáival foglalkozó nemzetközi szervezet a vasárnap esti találkozón alulmaradó, így a németországi Eb-től búcsúzó Skóciáról megjegyezte, hogy eddigi mind a tizenkét nagy világversenyén hasonló sorsra jutott: nyolc vb-jén és négy Eb-jén egyaránt időnek előtte, már a csoportkör zárultával kiesett. Az IFFHS kimutatása szerint az ugyanebben a négyesben szerepelt, és a Svájccal játszott 1-1-gyel csoportelső Németország hálóőre, Manuel Neuer 18. alkalommal lépett pályára Eb-meccsen, a legtöbbször a kapusok között a kontinensviadalok történetében. Neuer az olasz Gianluigi Buffont (17) hagyta maga mögött.

Az összefoglalóban helyet kapott az az adat is, amely szerint az egyenlítő gólt fejelő Niclas Füllkrug negyedik gólját szerezte csereként a nagy nemzetközi tornákat tekintve. Ezzel nemcsak Németország rekordere lett a kispadról érkezve, hanem immár minden más európai játékosnál több a találata ebben a mutatóban.

Wimbledon: kemény meccsel indít a szoboszlói teniszező
Marozsán Fábián egy némettel csap össze.
Több száz hajdúsági diák építi karrierjét LEGO-val
A FIRST LEGO League iskolai programban résztvevő több mint 400 gyereknek nemcsak a robotprogramozó és -építő tudása, de a problémamegoldó és csapatmunka képességeik is jelentősen fejlődtek.
A Richter alapítványának százmilliós támogatásából Hajdú-Biharba is jutott
A természettudományos oktatási infrastruktúrát fejleszthetik.
Különleges koncerttel ajándékozza meg a magyar közönséget Leslie Mandoki
Augusztus 18-án, 19:00 órától a budapesti Bazilika előtti téren újra felcsendül a zene.