A DEAC hármat rúgott, a kis Loki hármat kapott

DVSC/DEAC | 2024. 09. 01. | 18:55:19
Felemás eredmények a 6. fordulóban.
A DEAC-osok továbbra is a tabella élén (Fotó: Derencsényi István)

Az Eger szerdai, 4-1 arányú legyőzése után Tiszafüredre látogatott a DVSC II. szeptember 1-jén, az NB III. Észak-keleti csoportjának 6. fordulójában. A mérkőzés első félideje nem hozott gólt, szünet után viszont a hazaiak háromszor is betaláltak, és csak szépíteni sikerült.

Máté Péter vezetőedző: Ekkora különbség nem volt a két csapat között, de az egyéni hibáinkat kegyetlenül kihasználta az ellenfél. Elkerülhető gólokat kaptunk, a helyzetkihasználásunkat is javítani kell. Remélem, szerdán a Karcag ellen ismét a szebbik arcunkat mutatjuk.

NB III. Észak-keleti csoport, 6. forduló.
Tiszafüred-DVSC II. 3-1 (0-0).
Tiszafüred, 200 néző. Vezette: Muhari G.
DVSC II.: Engedi – Soroka, Sain (Bökönyi, 68.), Lénárt, Hornyák (Ferenczi B., 91.), Sipos, Mona, Senaga (Egri, 55.), Horváth Z. (Amir, 68.), Shedrach, Kohut. Vezetőedző: Máté Péter.
Gól: Trencsényi (46.), Mácsai (64.), Pap (80.), illetve Shedrach (76.).

A DEAC magabiztosan nyert

A Tiszaújváros igyekezett megszakítani a DEAC remek szériáját vasárnap délután a Dóczy utcán, a házigazdák az első öt bajnokijukat megnyerték, már csak ezért is ők voltak az NB III 6. fordulójában lejátszott mérkőzés esélyesei. Határozottan kezdett az egyetemi gárda, Tomola Patrik érkezett egy beadásra remekül a mérkőzés legelején, ám a vendégek szögletre mentettek előle. Nem volt könnyű dolguk a játékosoknak, ugyanis bőven 30 Celsius-fok felett volt a hőmérséklet a meccs idején. A 7. percben ismét Tomola volt veszélyes, Lénárt labdáját bevetődve fejelte 10 méterről a lécre. Négy minutummal később megszerezte a vezetést a Tiszaújváros, egy szélről belőtt átadás után Butor volt eredményes, laposan a hálóba lőtt. Még a félidő közepén sem jártunk, amikor a megsérült Jankelics helyére Al-Sheraji állt be. A támadó beállása később sokat jelentett csapatának… Az ivószünet után Papp gurított középre szögletből, Sándor lövését bravúrral ütötte ki a léc alól Czinanó, majd Kun tüzelt alig fölé. Harminchét perce tartott a játék, amikor Sándor Tamás beadására Szabó Levente és a kapus egyszerre rajtolt rá, egyikük sem érte el a labdát, amely így centikkel elgurult a jobb kapufa mellett. A másik oldalon Tóthnak kellett kiütnie vetődve Rajsli 16 méteres lövését.

Parádésra sikerült a második játékrész eleje, hiszen két góljával megfordította az állást a DEAC! Al-Sheraji előbb gól szerzett, majd kiharcolt egy büntetőt, amit a csapatkapitány, Sándor Tamás értékesített. Micsoda kezdés a szünet után! Mindjárt sürgősebb lett az addig az előnyüket védő vendégeknek, a kérdés az volt, sikerül-e megújulniuk. Ez nem jött össze nekik, a DEAC pedig magabiztosan futballozhatott előnye birtokában. Bő tíz perccel a vége előtt Kun Ákos próbált lőni a kapu torkában, ám kikotorták előle a labdát. Nem sokkal ezt követően eldőlt a három pont sorsa: Soltész nagyszerű labdát adott Tóth Dánielnek, aki higgadtan a bal alsóba helyezett. A 87. percben Tóth majdnem duplázott, közeli perdítését azonban védte a hálóőr. A végére maradt még egy kis izgalom, Nagy Dánielnek fújtak be egy tizenegyest, a sértett lövését Tóth Dániel vetődve védte a bal alsó saroknál. Az egyetemisták hat bajnokin 18 pontot szereztek, ennek köszönhetően továbbra is ők az éllovasok.

NB III Északkeleti csoport 6. forduló
DEAC–Termálfürdő FC Tiszaújváros 3–1 (0–1)
DEAC: Tóth D. – Herczku, Soltész, Lakatos – Lénárt (Bárány 86.), Kun (Kelemen 82.), Sándor, Szabó L. (Vincze 46.), Jankelics (Al-Sheraji 18.) – Papp G., Tomola (Tóth D. 46.).
Gól: Al-Sheraji (53.), Sándor T. (11-esből, 57.), Tóth D. (84.), illetve Butor (11.)