Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A berettyóújfalui Eötvös diákjainak nem okoz nehézséget az elhelyezkedés

Cívishír | 2023. 11. 10. | 09:18:22
Nyílt napot tartottak az iskolában.
A berettyóújfalui Eötvös diákjainak nem okoz nehézséget az elhelyezkedés
A fiatalok az asztalosműhelybe is ellátogattak (Fotó: Cívishír)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Élénk érdeklődés mellett zajlott a Berettyóújfalui Szakképzési Centrum Eötvös József Szakképző Iskola nyílt napja, ahol az érdeklődő általános iskolásoknak és az őket elkísérő szülőknek az intézmény bemutatta a képzési kínálatát november 8-án.

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Nyílt nap a Berettyóújfalui Szakképzési Centrum Eötvös József Szakképző Iskolában (Fotó: Cívishír)
Amíg a diákok az asztalosműhelyben folyó tevékenységet nézték, addig a Cívishír Nagy Zoltán igazgatót kérdezte az iskola oktatási palettájáról.

– A nevünk is mutatja, hároméves szakképzéssel foglalkozunk, de van szakiskolánk, és részt veszünk a rugalmas tanulási utak képzésében is. Ez utóbbi az alapfokú végzettséggel nem rendelkező tanulóknak ad szakmaszerzési lehetőséget. Széles a képzési spektrumunk: villanyszerelő, hegesztő, forgácsoló, gépi és CNC forgácsoló, kertész, szociális gondozó és ápoló, kereskedelmi értékesítő, szakács és pincér. Berettyóújfalu vonzáskörzetéből várjuk a nyolcadik osztályt végzetteket, de a múlt tanévben volt villanyszerelő tanulónk Tiszacsegéről is. A villanyszerelő szakma manapság nagyon keresett, sokan is jelentkeznek hozzánk, és ez igaz a felnőttoktatásunkra is. Ugyanis délutánonként a felnőtteket tanítjuk. A hároméves szakmai képzést követően érettségit is tehetnek a diákjaink. Ezt szintén a felnőttek számára szervezzük meg. Heti három délután jönnek tanulni, és ezzel elsajátíthatnak egy újabb, immár érettségire épülő szakmát, majd akár jelentkezhetnek a felsőoktatásba is. Az érettségit közismereti tantárgyakból, tehát magyar nyelv és irodalomból, matematikából, történelemből és idegen nyelvből kell csak letenni. A nálunk végzett szakmunkásoknak nincsenek elhelyezkedési nehézségeik. Hazai és nemzetközi cégeknél is keresik őket. Mivel duális képzési rendszerben tanítjuk a szakmát, diákjaink már az iskolás évek alatt megtalálhatják a munkahelyüket. Példaként említem, hogy a gépi és CNC forgácsolást tanult diákjaink mindegyike a képzési helyén dolgozott a végzést követően.

Nyílt nap a Berettyóújfalui Szakképzési Centrum Eötvös József Szakképző Iskolában (Fotó: Cívishír)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Gazdaság
Gondola Zsolt Zoárd: ezzel a költségvetéssel a távol-keletiek járnak jól
Szerintük a tervezet nem felel meg a debreceniek érdekeinek.
Debreceni panelprogram: hiába van pénz, egy sor pályázó félreértésben leledzik
Hat társasháznak sikerült támogatható pályázatot összehoznia, kilencnek nem.
Egyetlen földút sem marad Kabán
41 utcában aszfaltoznak.
Debrecenben már majd' minden második turista külföldi
Az idegenforgalmi adóbevétel is jelentősen nőtt 2022-höz képest.
Újra versenybe száll Debrecen egy „Európa fővárosa” díjért
Ezúttal a kultúra helyett a zöld a hívószó.
Hirdetés
Hirdetés
Támogatott tartalom
Richter Gedeon Remény Háza nyílik Bamakóban
Richter Gedeon Remény Háza nyílik Bamakóban
Veszélyeztetett afrikai nőket támogató kezdeményezést karolt fel a Richter.
Az NI harmadik helyezett lett WATCH programjával
Az NI harmadik helyezett lett WATCH programjával
A Joint Venture Szövetség (JVSZ) nagyszabású díjátadó gálaeseményén díjazták.
Az NI nagy értékű bútoradománnyal segíti a ReFoMix munkáját
Az NI nagy értékű bútoradománnyal segíti a ReFoMix munkáját
A több mint félszáz munkatárs komfortosabb körülmények között tudja ellátni feladatát Debrecenben.
Hirdetés
Hirdetés