civishir.hu
2022.03.01. 18:27
2027-ig számtalan beruházást valósítana meg az intézmény.
A Debreceni Egyetem a 2021-2027 közötti európai uniós költségvetési ciklusban 400 milliárd forintot meghaladó fejlesztést szeretne megvalósítani – mondta a felsőoktatási intézmény kancellárja a város fejlesztési stratégiájáról tartott március 1-i, keddi sajtótájékoztatón.
Bács Zoltán közölte: az oktatásban, az egészségügyben és az innováció-gazdaságfejlesztés területén terveznek beruházásokat, felújításokat. Hozzátette: az elképzelések egy része már rendelkezik kormányhatározattal és forrással is. Példaként említette a debreceni autóipari központhoz kapcsolódó fejlesztéseket, amelyek a műszaki kar és a kémiai épület rekonstrukcióját, továbbá az egyetemi ipari park területén a járműlabor megépítését jelentik.
A Debrecen 2030 program keretén belül jelentős közműfejlesztés és rekonstrukció valósul majd meg az Egyetem téri, a klinikai és a Böszörményi úti campuson. A Dóczy utcai sportcampuson és a Böszörményi úti campuson néhány épület fejlesztése, a Balásházy gimnáziumnak pedig a bővítése szerepel a tervekben. Több ütemben kívül és belül is megújul majd az egyetem főépülete – ismertette a kancellár.
Tervezik az orvosképzés elméleti tömbjének felújítását, a Böszörményi úti, 40-50 éves A és B épület, valamint az Arany János téri általános iskola energetikai korszerűsítését, a Dóczy utcai bölcsészettudományi kar pszichológiai épületének rekonstrukcióját, a Kossuth gimnázium melletti romos épületet pedig felújítják. Az egészségügyi fejlesztések közül Bács Zoltán kiemelte a sugárterápia fejlesztését, amely még idén megvalósul.
Szintén ebben az évben szeretnék bevezetni a robotsebészetet a klinikai területen, és ebben ciklusban kialakítanák a gyermeksürgősségi központot is, amelyre már elnyert forrása van az egyetemnek. A felsőoktatási intézmény célja a mesterséges megtermékenyítés körülményeinek javítása is, a legnagyobb beruházás pedig egy szuperkórház építése lenne, amelyről ITT írtunk bővebben.
Jelentős beruházásokat tervez az egyetem az innováció és a gazdaságfejlesztés terén is. Bács Zoltán felidézte, hogy a nemzeti oltóanyaggyár fejlesztési programja már tart, hamarosan kiválasztják a kivitelezőt, így az épület őszre elkészülhet. Az pedig, hogy a termelőeszközöket mikor üzemelik be, a szállítóktól függ majd – mondta.
Szintén az egyetemi Science Parkban kapna majd helyet a Gyógyszerésztudományi Kar új épülete, amelynek része lenne a gyakorlati képzést is szolgáló tablettázó és kapszulázó középüzem, illetve itt épülne meg egy környezetvédelmi izotóplabor is. A Kartács utcai egykori Park Hotel helyén pedig oktatószálloda és tanétterem építését tervezi az egyetem.
A vonatközlekedés mindkét vágányon szünetel.
Két vidéki banda csapott össze.
Több mint 100 iskola csatlakozott már a programhoz.
A Kréta-rendszerben üzent a szülőknek.
A megbeszélés csupán tájékozódó jellegű volt.
Ezen az oldalon sütiket használunk. A böngészéssel ezt elfogadod.
További Információkcivishir.hu - Minden jog fenntartva! (2023.09.25)