Debrecen máris készen áll a belgák fogadására

| 2020. 03. 02. | 12:01:00
Sporttörténelmet ír a cívisváros.

A pénteken és szombaton sorra kerülő Davis Kupa-selejtezőben a magyar teniszválogatott a belga együttest fogadja, és a párharc győztese a világ legjobb együtteseivel küzdhet meg a novemberi, 18 csapatos madridi döntőben.

A Főnix Csarnok már készen áll a nagy megmérettetésre, a küzdőtér salakos borítást kapott, amint az a felvételeken látszik, akár ma is elkezdődhetnének a küzdelmek.

A magyar együttes a legjobbakkal áll fel, Balázs Attila és Fucsovics Márton viheti sikerrre az ügyet, amire jó esély van, ugyanis a belgák a világranglistán tizedik David Goffin nélkül érkeznek Debrecenbe.

A magyarok kapcsán érdekesség, hogy Balázs Attila lett az első számú magyar férfi teniszező, mivel a legfrissebb világranglistán megelőzte Fucsovics Mártont. Balázs január óta 55 helyet javított, és jelenleg már a 76. helyen áll, míg Fucsovics a 70. helyen rajtolt 2020-ban, azóta volt 53. is, most viszont - 14 helyet rontva - csak a 84. pozíciót foglalja el.

A magyar csapat mindenesetre sporttörténelmi eredményt érhet el, hiszen évtizedek óta nem volt olyan, hogy két TOP 100-as magyar is a egy Davis-kupa találkozón szerepel.