Hirdetés

Megvan a nagy debreceni ünnep menetrendje!

2019.08.15. 13:40

Megvan a nagy debreceni ünnep menetrendje!
(Fotó: debka.hu)

Hajrá, Magyarország!

Hirdetés

Hirdetés

Az egy teljes héten át tartó debreceni 3×3 kosárlabda-programok záróversenye a felnőtt Európa-bajnokság lesz. Az augusztus 30-tól szeptember 1-ig tartó kontinensviadalra 16 országból 12 női és 12 férfi csapat kvalifikálta magát. A tornára már elkészült a hivatalos menetrend is, a magyar hölgyek 30-án pénteken játszanak a lengyelekkel és a franciákkal, míg a férfiak csoportellenfelei Oroszország és Franciaország lesznek szombaton.

A házigazda Magyarország és a regnáló Európa-bajnokok – a hölgyeknél Franciaország, a férfiaknál Szerbia – mellett négy-négy csapat a világranglista pontok alapján már előzetesen kvalifikálta magát. A fennmaradó 6-6 helyért kvalifikációs tornákat rendeztek Konstancában, Kijevben és Rigában.

A női mezőnyben a magyar válogatott is esélyes a dobogós helyekre. Medgyessy Dóráék az amsterdami világbajnokságon a második helyet szerezték meg, s mivel a döntőben csak Kína tudta őket legyőzni, ezért a cívisvárosban nagy reményekkel léphetnek pályára.

A 2019-es 3×3 Európa-bajnokság programja:

Augusztus 30.

  • 16:00 Ünnepélyes megnyitó
  • 17:00 Oroszország – Spanyolország (női)
  • 17:20 Franciaország – Lengyelország (női)
  • 17:40 Szerbia – Németország (férfi)
  • 18:00 Hollandia – Spanyolország (férfi)
  • 18:30 Olaszország – Spanyolország (női)
  • 18:50 Magyarország – Lengyelország (női)
  • 19:10 Lengyelország – Németország (férfi)
  • 19:30 Ukrajna – Spanyolország (férfi)
  • 20:00 Oroszország – Olaszország (női)
  • 20:20 Szerbia – Lengyelország (férfi)
  • 20:40 Hollandia – Ukrajna (férfi)
  • 21:00 Franciaország – Magyarország (női)

Augusztus 31.

  • 17:00 Románia – Lettország (női)
  • 17:20 Ukrajna – Dánia (női)
  • 17:40 Lettország – Ausztria (férfi)
  • 18:00 Oroszország – Magyarország (férfi)
  • 18:30 Fehéroroszország – Lettország (női)
  • 18:50 Hollandia – Dánia (női)
  • 19:10 Litvánia – Ausztria (férfi)
  • 19:30 Oroszország – Franciaország (férfi)
  • 20:00 Románia – Fehéroroszország (női)
  • 20:20 Ukrajna – Hollandia (női)
  • 20:40 Lettország – Litvánia (férfi)
  • 21:00 Franciaország – Magyarország (férfi)

Szeptember 1.

  • 13:15 Negyeddöntők
  • 17:00 Elődöntők
  • 19:00 Bronzmérkőzések
  • 20:10 Döntők

Szóljon hozzá!

Hirdetés

Hirdetés

.