Hirdetés

A város, de lehet, hogy a világ legrövidebb etikai kódexe a debreceni egyesületé

civishir.hu

2019.07.24. 12:15

A város, de lehet, hogy a világ legrövidebb etikai kódexe a debreceni egyesületé
Fotó: Fogarasi Renáta

Csatlakoznak.

Hirdetés

Hirdetés

Ahogy arról korábban beszámoltunk, Kőszeghy Csanád Ábel, a Jobbik, a Momentum és az LMP közös polgármesterjelöltje bemutatta a mögötte álló három párt által kidolgozott választási etikai kódexet, aminek szövegét többek között a Civil Fórum Debrecen Egyesület is megkapta – július 24-én közölték is, csatlakoznak a pártokhoz és az általuk megfogalmazott etikai követelményeket magukra nézve kötelezőnek ismerik el, valamint minden megtesz ezek betartása érdekében. 

Az etikai és erkölcsi szempontokon túl, döntésünknél mérlegeltük azon szempontot is, hogy az egymást azonnal elutasító pártok ne maradjanak egyedül kódexeikkel. Láthatóan rövid időn belül lesöpörték egymás javaslatait, ezért felelősséget érzünk, hogy a pártok (pártkoalíció) ne maradjanak egyedül, hanem tudhassák maguk mögött legalább Egyesületünk támogatását. Ezzel is szeretnénk elkerülni, az „egy párt (pártkoalíció), egy etikai kódex” tragikomikus helyzetét

– írta közleményében a Civil Fórum Debrecen Egyesület.

Ezen túl a civilek elkészítették a városunk legrövidebb etikai kódexét

„Légy Városunk tisztes polgára,
még ha politikai hatalomra vágysz is,
mert nincs ellenséged, csak ellenfeled,
mert nem legyőzni kell másokat, hanem meggyőzni őket,
így tetteid fogják bizonyítani tisztességedet.”
Civil FórumGondola Zsolt Zoárd

Szóljon hozzá!

Hirdetés

.