| 2009. 09. 29. | 21:54:13
A DVSC kikapott 4-0-ra a Lyontól, de nem történt semmi rendkívüli, ez a papírforma. Három hét múlva, a Fiorentina ellen talán már örömünket leljük a Loki BL-kalandjában. A Puskás-stadionból jelentettük! + Képgaléria!

Végeredmény: DVSC-Lyon 0-4.

90. perc:
 Kiss szinte ugyanonnan próbálkozott, ahonnan három perccel ezelőtt Czvitkovics, lloris ismét a helyén volt.
87. perc: Czvitkovics az emberétől szorongatva tüzelt 20-ról, Lloris üggyel-bajjal védett.
85. perc: ha már a csapatnak nem ment, akkor a Loki-tábor eljátszotta a debreceni gólt, és meg is ünnepelte.
80. perc: hajt a piros-fehér gárda a becsületgólért, de a franciák nem teszik meg azt a szívességet, hogy magukra húzzák Rudolfékat.
75. perc: a Loki B-közép előtt le a kalappal, a fiúk ugyanolyan lelkesedéssel buzdítják a kedvenceket, mintha a DVSC vezetne néggyel. Csak a stadion többi részére csendes.
70. perc: Leandro 18-ról lőtt, Lloris védett. Most valamivel többet van a labda a debrecenieknél, vagy csak úgy tűnik a sokkoló első félidő után.
65. perc: lendületben a Loki! Rudolffal sokkal hatékonyabb a támadójáték, de a Lyon minden egyes akciójában benne van a gól.
60. perc: Szakály műesésért kapott sárgát, mert tizenegyest próbált eljátszani.
56. perc: Rudolf 25 méteres bombáját ujjheggyel tolta fölé Lloris.
51. perc: harcosabban kezdett a Loki, és tűzbe is jött a közönség, de sajnos a franciák hamar lehűtötték a kedélyeket. Källström zseniálisan ugratta ki Gomist, aki a rossz ütemben kifutó Polekszics mellett elhúzta a labdát, majd elegánsan a kapőuba emelt. (0-4)
48. perc: Coulibaly távoli bombája után a labda a bal kapufa mellett zúgott el, mejd Rudolfot szerelték gyanús körülmények között, Ovrebo sípja néma maradt. A Chelsea-Barcelona BL-elődöntő óta tudjuk: a norvég nem ad egykönnyen büntetőt.

A szünetben mosolygós arcot nem láttunk a Puskás stadion lelátóján, a többség óhaja így hangzott: csak ne kapjunk többet! Az otimisták voltak kevesebben, akik szerint megszerzi a becsületgólt a Herczeg-gárda. A Loki cserélt: Rudolf állt be Laczkó helyett.

46. perc: a félidő végén Pjanic riogatott egy éles szögből leadott lövéssel, a labda nem sokkal a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret.
43. perc: az első nagy lehetőség szabadrúgásból kínálkozott, miután Coulibaly-t vágták fel a honfitársai a kaputól 18 méterre. Czvitkovics a sorfalba lőtt.
41. perc: Govou lábában volt a negyedik francia gól, de Polekszics órási bravúrral védte a jobb saroknál a 16-ról leadott bombáját.
40. perc: az utóbbi percekben a mezőnyben birkóztak a felek, amire nem lehet panaszunk, mert legalább nem kaptunk újabb gólt. A három Lyon-gól mindenesetre a közönséget is megfogta, mert csak a B-középnek hallani a hangját.
35. perc: Szakály és Varga kényszerítője után előbbi lőtt 20-ról, Lloris vetődve védett. Ez már valami!
30. perc: Soha ne add fel! - skandálja a debreceni B-közép, talán ez lelket önt a fiúkba.
25. perc: az első ígéretes Loki-akció végén Laczkó jobbról, éles szögből próbálkozott, de Lloris remek ütemben mozdult ki, és védett.
23. perc: a sokszoros francia válogatott Govou sem kegyelmezett, eyg bal oldali szöglet után fejjel vette be a debreceni kaput (0-3)
18. perc: a Loki egyelőre csak próbálkozik, helyzet nincs. A franciák visszább vettek a tempóból, így jöhetünk előre, kérdés, hogy meddig?
14. perc: padlón a Loki: Pjanic 18 méterről, szabadrúgásból csavart védhetetlenül a jobb sarokba (0-2)
11. perc:
ismét Kälsström hozta ránk a frászt, szerencsére ezúttal Polekszics a helyén volt, és védte a svéd távoli szabadrúgását.
7. perc: eljutott egy szögletig a Loki is, miután Czvitkovicsot megelőzve tisztázott Cris a francia 16-oson belül.
3. perc: rémálomszerű kezdés. Kälström egy bal oldali szöglet után 16 méterről, kapásból kilőtte a jobb alsót (0-1)
1. perc:
Ovrebo a sípjába fújt, megkezdődött a nagy derbi!

Bajnokok Ligája, E csoport, 2. forduló:
Debreceni VSC-Olympique Lyon 0-4 (0-3)
Puskás stadion, 42 ezer néző, vezette: Ovrebo (norvég)
Debrecen: Polekszics – Bodnár, Komlósi, Fodor M., Leandro – Szakály P.(Dombi, 85.) , Czvitkovics, Varga J., Kiss Z., Laczkó (Rudolf, 46.) – Coulibaly.
Lyon: Lloris – Réveillere, Cris, Toulalan, Cissokho (Kolodziejczak, 78.) – Clerc, Pjanic (Gonalons, 58.), Makoun, Källström – Govou, Gomis (Ederson, 56.).
Gól: Källström (3.), Pjanic (14.), Govou (23.), Gomis (51.)
Sárga lap: Szakály (60.), Gonalons (69.).

20.35: most már tele a Puskás! Mindenki debreceni, bagy legalábbis piros-fehér!

20.25: rákezdett a Loki-tábor, zeng a stadion, és ez még csak a kezdet!

20.05: kijöttek a csapatok melegíteni, Lyont néma csend, a Lokit nagy üdvrivalgás fogadta. Már közel félháznyian vagyunk!

19.45: egy órával a mérkőzés kezdete előtt a stadion még szinte üres, a környéke azonban zsúfolt, mindenütt piros-fehérbe öltözött drukkerek zúgják, hogy Hajrá, Loki!, miközben mindenféle alkalmi árusok zsebét gazdagítják. A szobahőmérsékletű sör 400, az üdítő 500, egy falatnyi hotdog 500, egy feles ásnyávíz 300, a jegy pedig 7500 forint. Igen, lehet még belépőt venni, természetesen csak feketén. Az 1500 forintos belépőt kínálják ötszörös áron a jegyüzérek, ahogyan azt tapasztaltuk a Dózsa György úti sétánk alatt.