Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Bravúr: Európa-bajnok Magyarország!

| 2020. 01. 26. | 21:22:00
21 év után sikerült.
Bravúr: Európa-bajnok Magyarország!
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A magyar válogatott nyerte a Duna Arénában rendezett vízilabda Európa-bajnokság férfitornáját: Märcz Tamás együttese a vasárnapi döntőben drámai csatában, ötméteresek után 14-13-ra győzte le a világbajnoki ezüstérmes spanyol csapatot. A finálé hőse Vogel Soma lett, aki csak az ötméteres párbajban kapott lehetőséget, de Alvaro Granados lövését védve eldöntötte az összecsapást.    

Jó előjelekkel várhatta a találkozót a magyar válogatott, amely az Európa-bajnokságok történetében még soha nem kapott ki a spanyoloktól. A két csapat a finálét megelőzően 18 alkalommal találkozott egymással a kontinensviadalokon, ezeken 15 magyar siker mellett három döntetlen született. Utóbbiak közül az egyik a mostani torna csoportkörében: múlt csütörtökön 11-11 lett a végeredmény.    

A spanyolok történelmi győzelemre hajtottak, ugyanis még egyszer sem nyertek Eb-t, ráadásul arra is csak egyszer, 1995-ben az olaszok révén volt példa, hogy ugyanazon a kontinensviadalon a férfiaknál és a nőknél is egyazon nemzet válogatottja diadalmaskodjon.    Az biztos volt, hogy ebben az évszázadban először nem valamelyik jugoszláv utódállam válogatottjának a nyakába kerül az aranyérem, a magyarok 1999-es firenzei diadala óta ugyanis csak ezek az országok osztoztak a végső sikeren.

Néhány perccel 19 óra előtt, a magyar válogatott bemutatásakor "felrobbant" a zsúfolásig megtelt Duna Aréna, ahol még a közlekedő folyosókon is egymás hegyén hátán álltak az emberek.

A találkozó rögtön spanyol emberelőnnyel és góllal kezdődött, de Zalánki Gergő akcióból gyorsan válaszolt egy távoli lövéssel. A spanyolok elhibázták a második fórjukat, ráadásul a visszaúszás közben Alvaro Granadost kiállították, de a magyarok sem éltek a kínálkozó létszámfölénnyel. Gyorsan jött az újabb spanyol fór, Alberto Munarriz pedig nem hibázott, a túloldalon viszont Hosnyánszky Norbert a kapusba lőtte az előnyt. Nagy Viktor emberhátrányban mutatta be első védését, Munarriz második találatánál azonban már tehetetlennek bizonyult.

 A második negyed újabb kihagyott magyar fórral indult, de a spanyolok sem éltek a lehetőséggel, Angyal Dániel viszont szépített. A következő magyar emberelőnynél Märcz Tamás időt kért, a megbeszélt figurát pedig Zalánki fejezte be egy óriási pattintott lövéssel. A spanyolok kezdtek elbizonytalanodni elöl, Nagy előtt valóságos "blokkerdő" tornyosult, a magyarok pedig Varga Dénes klasszis góljával először az összecsapáson megszerezték a vezetést. A spanyolok több mint egy negyeden át tartó gólcsendje még ötméteresből sem tört meg, mert Granados lövése a felső lécről kifelé pattant.

A fordulást követően rögtön egyenlített a rivális, de a túloldalon jött a magyar válogatott másik balkezes bombázója, Vámos Márton, aki a kapufa segítségével kis túlzással  szétlőtte a kaput. Kiválóan védekezett a magyar csapat, ha a blokkon átjutott a lövés, akkor Nagy segített be, végül Marc Larumbe egy nem várt ejtéssel járt túl a magyar kapus eszén. Nem kellett azonban sokat várni az újabb vezető magyar találatra, ezúttal Manhercz Krisztián pattintása talált utat a hálóba. Egy újabb Nagy-védés után Manhercz duplázhatta volna az előnyt, de Daniel Lopez Pinedo is bizonyította klasszisát, így a torna utolsó nyolc perce előtt egy góllal vezettek a magyarok. A játékrész elején megvillant a spanyolok legnagyobb sztárja, Felipe Perrone is, aki emberelőnyből egyenlített, de a túloldalon is érkezett a csapatkapitány, Varga egy passz után értékesítette a fórt. A spanyolok egy ritkán láthatóan szerencsés "flipper-góllal" egalizáltak újra, a másik oldalon viszont Manhercz azonnal válaszolt létszámfölényben. A rivális egyből egyenlített előnyben, Hárai Balázs viszont akcióból, centerből csavart a kapuba. A spanyolok másfél perccel a vége előtt fórból egyenlítettek, majd egy jó védekezés után újra ők támadhattak. A centerhez eljutott a labda, de a húzás fölé szállt, így jöhettek a magyarok, de a spanyolok 14 másodperccel a vége előtt labdát szereztek, Mallarach megúszott és lőtt, Nagy azonban védett, így jöhettek az ötméteresek.

Érdekesség, hogy a torna történetében másodszor dönthettek ötösök az aranyéremről, 2018-ban Barcelonában a spanyolok alulmaradtak a szerbekkel szemben ebben a műfajban.

A sorozatot Varga kezdte, magabiztosan lőtt a kapu jobb oldalába. A spanyoloknál Perrone a balra mozduló Nagy mellett jobbra lőtt. Vámos ugyancsak a kapussal ellentétes oldalra lőtt a hálóba, viszont Munarriz sem adott esélyt Nagynak. Manhercz is magabiztos végrehajtónak bizonyult, mint ahogyan Adrian Delgado is. Hosnyánszky nagy erővel lőtt jobbra, a másik oldalon Vogel Soma kapott lehetőséget a kapuban, de nem volt esélye Larumbe lövésével szemben. Ötödikként Zalánki a bal sarkot választotta, Granados lövését pedig megfogta Vogel, ezzel Európa-bajnok lett a magyar válogatott!

 A férfitorna végeredménye:
 1. MAGYARORSZÁG
 2. Spanyolország
 3. Montenegró
 4. Horvátország
 5. Szerbia
 6. Olaszország
 7. Görögország
 8. Oroszország
 9. Németország
10. Georgia
11. Románia
12. Törökország
13. Franciaország
14. Szlovákia
15. Hollandia
16. Málta

További híreink
Biztos bennmaradást ért a DVSE-győzelem
Biztos bennmaradást ért a DVSE-győzelem
A debreceni csapat elérte az elsődleges célját.
Ismét kikaptak a debreceniek
Ismét kikaptak a debreceniek
De még így is vezetik a pontvadászatot.
Hajós Alfréd Aranyplakettet kapott Becsky István
Hajós Alfréd Aranyplakettet kapott Becsky István
A Debrecenben végzett szervezői és vezetői munkásságáért.
Őrült meccsen nyertek a debreceniek
Őrült meccsen nyertek a debreceniek
A DVSE továbbra is veretlen.
Fölényes debreceni siker a fővárosban
Fölényes debreceni siker a fővárosban
A DVSE vezeti az alsóházi tabellát.
Büntetőkkel nyert a Debrecen Budapesten
Büntetőkkel nyert a Debrecen Budapesten
A hajdúságiak itthon folytatják.
Nagy Norbert – egy debreceni Nápolyban
Nagy Norbert – egy debreceni Nápolyban
A háromszoros BL-győztes első számú centere.
Zsinórban ötödik győzelmét aratta a DVSE
Zsinórban ötödik győzelmét aratta a DVSE
A debreceniek szeretnénk ezt a formát megtartani a folytatásban is.
Remekeltek a debreceniek a keleti derbin
Remekeltek a debreceniek a keleti derbin
A DVSE három pontot zsebelt be.
Három góllal nyert a DVSE
Három góllal nyert a DVSE
Hibátlanul menetelnek a debreceniek a rájátszásban.
Megvan az idei első debreceni medencés siker
Megvan az idei első debreceni medencés siker
A debreceniek három hónap után játszottak újra itthon.
Hirdetés
Hirdetés
Megdőlt a napi melegrekord
Megdőlt a napi melegrekord
Június 27-én, még sose mértek ilyen magas hőmérsékletet.
Hirdetés
Hirdetés
Magyar játékost draftoltak az NHL-ben
Magyar játékost draftoltak az NHL-ben
Legutóbb 2002-ben történt ilyen.
Hirdetés
Hirdetés
Lottó: bent maradt a főnyeremény
Lottó: bent maradt a főnyeremény
A négyesek két és félmilliót érnek.
Karambol a Keleti-főcsatorna hídjánál
Karambol a Keleti-főcsatorna hídjánál
Földes és Berettyóújfalu között történt a baleset.
Tűz nélkül is izzott a fesztivál Mikepércsen
Tűz nélkül is izzott a fesztivál Mikepércsen
A rekkenő hőség sem tudta megtörni a Tűztánc Ifjúsági Táncfesztivál közösségi erejét.
Elmaradnak a vetítések az Apolló moziban
Elmaradnak a vetítések az Apolló moziban
A debreceni filmszínház gépházi rendszere elromlott.
Gazdaság
Fidesz: kárenyhítést a kisebb benzinkutaknak
Ami jár, az jár - írja Havasi Bertalan.
Magyar Péter 70-75 százalékos támogatottságról beszél
A kormány alapvető célja a csatlakozás feltételeinek teljesítése - mondta.
A csapókerti iskola komplex felújítása a terv
A korszerűsítés csaknem 3000 négyzetmétert érint.
Járműjavítóban épül meg az új Közlekedési Múzeum
A miniszter szerint indokolatlan volt a beruházás Debrecenbe történő áthelyezésének terve.
Hőség: home office az államigazgatásban
Azt kérik, 18 és 21 óra között ne használjuk a légkondicionálót.
Új utak, új lehetőségek Hajdúböszörményben
A 700 millió forintos beruházásnak köszönhetően a tervezettnél hosszabb útszakasz újulhat meg a városban.
Támogatott tartalom
Hajdúszoboszló: visszatér a Bizonyítványbuli!
Hajdúszoboszló: visszatér a Bizonyítványbuli!
Ismét berobban a nyár a fürdővárosban.
A magyar nők java magára marad a menopauzával
A magyar nők java magára marad a menopauzával
Ez derül ki a Richter Gedeon Zrt. nemzetközi kutatásából.
Felnézek Fesztivál: örömünnep a debreceni főtéren
Felnézek Fesztivál: örömünnep a debreceni főtéren
Egy különleges este, ami több lehet, mint egy koncertélmény – július 4-én ingyenes zenei fesztivál várja az érdeklődőket.