Elintézte a Miskolc a Debrecent

| 2018. 11. 16. | 23:47:00
Hétgólos hátrányból várja a visszavágót a DVSE.

Nem sok esélyt hagyott a Pannergy-MVLC-Miskolc a DVSE-nek a Benu Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén – összegez a debreceni klub. Az összecsapás elején még tudta tartani a lépést a jóval esélyesebb miskolciakkal a hajdúsági együttes: Fekete Gergő emberelőnyös góljával még 1-1 volt az állás a negyed derekán. A borsodiak azt követően szinte tökéletes védekezést bemutatva 5-1-es vezetésre tettek szert a nagyszünetig.

A fordulás után sem változott a játék képe, a vendégek átgázoltak az idő közben kissé hitehagyottá váló DVSE csapatán. Érezhetően megviselte a hét eleji betegségsorozat Miroslav Bajin együttesét, a megszokottnál jóval fásultabban mozogtak Kovács Gáborék. A debreceni pólósok azonban nem adták fel, és minden erejüket összeszedve megnyerték az utolsó negyedet. Az MVLC a továbbjutás kérdését ezzel gyakorlatilag lezárta, 7 gólos előnnyel várhatja a szombati visszavágót, mely az elődöntőbe jutás szempontjából várhatóan csak formalitás lesz.

MESTERMÉRLEG
Miroszlav Bajin: – Az első félidőben jó volt a védekezésünk, a lövéseink azonban már akkor sem sikerültek. Volt egy majdnem a teljes csapatot érintő vírusos fertőzés nálunk, ám ennek ellenére is harcoltak a játékosaim, elfáradtunk, nem tudok haragudni sem a csapatomra, sőt büszke vagyok, hiszen küzdeni akarásból ez jeles volt. A visszavágóra nem fehér zászlóval, nem feltett kézzel megyünk így sem.
Sike József: – A végeredmény megnyugtató, és hízelgő. Tudjuk, hogy milyen problémákkal küzd a DVSE. Jobb a játékosállományunk, de nem ennyivel. Azt pedig nehezen tudom elképzelni, hogy a szombati visszavágón nyolc góllal kikapnánk.

KSH: nőtt a munkanélküliségi ráta
A munkakeresés átlagos időtartama 8,9 hónap volt.
Seicentós rablás: enyhébb büntetést akar a szerb testvérpár
A Debreceni Ítélőtáblán tárgyalják az ügyet.
Állásbörze és felnőttképzési expó: több száz munkahelyet kínálnak
Április 26-án zárásig mintegy 30 cég és képzőhely várja a Fórum –1. szintjén az érdeklődőket.
A debreceni ellenzék is megszavazta az új lakásprogramot
Helyi egyedi védelem alatt álló építmények felújítását is segíteni az önkormányzat.