Újabb méretes zakót kapott a Debrecen

| 2017. 02. 02. | 09:13:00
Szoros első negyed után magabiztosan hengerelt az OSC.

Hétköznapi fordulót rendeztek az E.ON Férfi OB I Osztályú Országos Bajnokság alapszakaszában. A tizenharmadik körben szedán este a Debrecen vízilabdacsapata a tavalyi bronzérmes A-HÍD OSC Újbuda csapatával mérkőzött meg hazai környezetben.

Jól kezdett a Bajnokok Ligájában vitézkedő újbudai alakulat - Vincze Balázs tanítványai a negyedik minutum végén Salamon Ferenc és Bátori Bence akciógóljaival már kettővel mentek. Nem sokkal később Gór Nagy Miklós szabálytalankodott a cívisvárosiak olasz válogatott centerével, Tomasso Busilacchival szemben, amit a játékvezetői páros ötméteressel torolt meg - a végrehajtó Szőke Szabolcs volt. A vendégek Drasko Brguljan fórgóljával újra kettőre növelték a különbséget, ám a szlovák válogatott Lukas Durik duplájával hamar lefaragta a hátrányt a Debrecen. A játékrész végén azonban még érkezett Juhász Zsolt, aki akcióból zörgette meg a hazai kapu hálóját, 3-4.

A második etapban megeredt a gólcsap, kilencig meg sem álltak a csapatok. A vendégek hatot szórtak - Bátori Bence duplázott, Gór Nagy Miklós, Hegedűs Gábor, Német Toni Josef, és Szabó Balázs pedig egyszer-egyszer voltak eredményesek - míg a vendéglátók mindössze hármat - Durik kétszer, Tóth Péter egyszer villant, 6-10.

A fővárosi orvosegyetemisták fölénye a nagyszünet után sem csökkent, sőt, a Vincze-legénység végleg eldöntötte a mérkőzést. Seman Lukas, Zalánki Gergő, Drasko Brguljan, Kovács Gábor és Hegedűs Gáboor góljai után a harmadik negyed végén 15-6-os újbudai előnyt mutatott az eredményjelző.

Az utolsó negyedet 4-1-re, ezzel együtt pedig a mérkőzést 19-7-re a vendég fővárosiak nyerték.