Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Az oroszlán ugrani készül

| 2014. 07. 10. | 19:46:58
Emelje fel a kezét, aki olvasott olyasmit, hogy pusztulnak az állatok Nyíregyházán. Szünet. És Debrecenben? Szalmási Nimród írása
Az oroszlán ugrani készül
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Helyi politikusaink személyiségének fejlődése születésük pillanatától – lehet mondani a mai napig – zavartalan, s színvonalában a múlt lidérceivel, visszahúzó erőivel, a tudat elmaradásaival küszködő ország átlagáét feltétlenül elérte, ha ugyan meg nem haladta, amit abból gondolunk, hogy a rendszeres közgyűlések unalmas pillanatait kihasználva többen olvasni is szoktak.

Olvasni jó. Többek között például bennünket; ennek hiányában ugyanis az MSZP-s Madarasi István nem kérdezne olyan szamárságot a polgármestertől, mi indokolja, hogy csak november 1-ig nevezik ki  Szomolya Ákost az Agóra Kft. élére. Kósa Lajos így a röhögéstől fuldokolva elmondhatta, hogy az élménypark beindulásáig ideiglenes megoldást kellett találniuk, mert addig sem maradhat vezető nélkül a cég. Szeptembertől például az iskolások körében népszerűsíteni kell a természettudományos tárgyakat, ugyebár. Az Agóra Kft. élére ősszel új embert kell majd keresni, akit elfogad az egyetem is partnernek, akinek van intézményvezetői gyakorlata, vezetői gyakorlattal rendelkezik, és ért a természettudományokhoz. És csak azt nem fűzte még hozzá, hogy egyébként meg a feltételek közzé tartozik még, hogy vezetékneve s-el kezdődjön, és omogyival végződjön, ahogyan azt lapunk már korábban megszellőztette.

Nagy Sándor Tibor számára pedig – miután nyílván több szemüveget is kipróbált – szintén olvasmányélményként hatott, amikor a lapokból megtudta, hogy immáron nem magányos harcosként kell az ország öt legjobb zoológusai között küzdenie, hanem társat is kap, Halász Csilla személyében. Szerkesztőségünket is feltüzelte a hír; A titokzatos csizmaevő szörny című szakkönyvével sok kiskorú gyermeket örvendeztetett már meg a szóban forgó hölgy, az állatvilágban való jártasságát semmi sem bizonyítja jobban. Később aztán fájdalomként járta át testünket a hír; pillanatnyilag a debreceni közgyűlésben egyetlen nagy kérdőjel bóklászik a padsorok között, csakhogy növeljük a képzavart. Jelenleg két állampolgárt keresnek nagy erővel városunkban; a 100 éves embert, aki kimászott az ablakon és eltűnt valamint az igazi Trebitschet alias Halász Csillát.

Egyelőre szakmai hozzáértését csak az bizonyítja, hogy annak idején időben figyelmeztette Kósa Lajost az iskolai büfében, hogy a parizeres szendvics helyett válassza inkább a sonkásat; valószínűleg innen datálódik a Kultúrpark bodegájának retrósan gyenge kritikája is. Ugyanakkor a különféle teázók törzsvendégein kívül még senki sem láthatta a derék biológust; a szakbizottsági ülésen csak ásványvizet szolgálnak fel, teát nem, így tehát el sem ment oda (csak itt nem szűnt meg a birkaiskola, a képviselők a közgyűlésben minden kétely ellenére igent nyomtak). Most már csak az a kérdés, hogy ki lehet a világ másik három zoológusa, elvégre Nagy és Halász kipipa.

Mi lehetett a valós oka annak, hogy Nagy Sándor Tibort gyámság alá helyezték. A hivatalos indok nevetséges. Kósa Lajos Nyíregyházáról nősült; az ifjúkori cicázások közepette nyílván egyszer-kétszer elvetődtek a vadasparkba is, ha másért nem, a rekettyések végett bizonyosan. A Nyíregyházi Állatpark és a Nagyerdei Kultúrpark (a tényleg retrós szocialista vidámparkos visszamaradvánnyal súlyosbítva) összevetése tehát minden tekintetben tapasztalati tényezőkön nyugszik. A művelet elvégzésének törvényes akadálya nincsen, csak akkor ide kell még becsatolni a Delfinarium Mallorca nevű műintézményt is, ami – valóban – mind bevétel, mind látogatottság, mind cukiságok terén többet produkál, mint a Nagy Sándor Tibor vezette szánalom.

Emelje fel a kezét, aki olvasott olyasmit, hogy pusztulnak az állatok Nyíregyházán. Szünet. És Debrecenben? Na, ugye. Nem ébresztették fel az alvó oroszlánt, aztán meg már nem is tudták. Elhullott; desszertnek egy párduc, meg egy zsiráf is, kis híján a teljes Brehm-kézikönyv; a fél ország bennünket sajnált. Hamarosan azonban érkezett a pótlás, igaz egy cirkuszból, de a hat éves Maxi hím láttán a második leánykorát töltő nőstény is erőre kapott. Maxinak azonban egyelőre párzani sincs kedve, ami még hagyján, de sörénye sincs! Nagy Sándor Tibor szakmai pályafutása csúfos véget ért; a polgármesteri vezetésnél itt betelt a pohár. Jőni fog, mert jőnie kell a Halász Csilla-féle varázsteának, s akkor lesznek itt cuki kis oroszlánkölykök, akikkel a háttérben cuki kis esküvői fotókat lehet majd készíteni. Igaz, most már azt is dupla áron…

Szalmási Nimród

Hirdetés
Hirdetés
Debreceni tehetségek – átadták a 2026. évi ösztöndíjakat
Debreceni tehetségek – átadták a 2026. évi ösztöndíjakat
Sportolókat, középiskolásokat és egy színházi rendezőt díjaztak.
Hirdetés
Hirdetés
Megszűnik a Hajdú-bihari Napló mint napilap
Megszűnik a Hajdú-bihari Napló mint napilap
Hetilapként folytatja a Debrecenben megjelenő újság.
A CATL belső vizsgálatot indított
A CATL belső vizsgálatot indított
Személyi sérülés nem történt a debreceni incidenskor - írták.
Hirdetés
Hirdetés
Újabb két kapust igazolt a DVSC
Újabb két kapust igazolt a DVSC
A debreceniek kerete egy fiatal és egy rutinos cerberus bővült
Kevésbé látványos, de hasznos fejlesztések Hosszúpályiban
Kevésbé látványos, de hasznos fejlesztések Hosszúpályiban
Gép- és eszközbeszerzéseken, valamint az új urnafalak létesítésén túl van a település; tervben a gondozási központ felújítása.
Családi ház égett Balmazújvárosban
Családi ház égett Balmazújvárosban
A Kodály Zoltán utcában dolgoznak a tűzoltók.
Gazdaság
Szennyezés Debrecenben: fémek a talajvízben
A kormányhivatal több bírságot is kiszabott a Semcorpra, az önkormányzat feljelentést tett.
Világos üzenetet küldött Hajdúhadház vezetése
A város önkormányzati képviselő-testülete szerint akkumulátoriparhoz kapcsolódó tevékenységnek nincs helye a településen.
Küszöbön a Piac utcai lakásberuházás
Több mint száz lakás épül a debreceni Apolló-tömbben.
Papp László: büntetőfeljelentést teszünk a Semcorp ellen
Környezetszennyezés történt a debreceni gyárban.
Belvárosi ingatlantól válna meg Debrecen városa
A ház rossz műszaki állapotban van.
Támogatott tartalom
A magyar nők java magára marad a menopauzával
A magyar nők java magára marad a menopauzával
Ez derül ki a Richter Gedeon Zrt. nemzetközi kutatásából.
Felnézek Fesztivál: örömünnep a debreceni főtéren
Felnézek Fesztivál: örömünnep a debreceni főtéren
Egy különleges este, ami több lehet, mint egy koncertélmény – július 4-én ingyenes zenei fesztivál várja az érdeklődőket.
Koktél Műhely: baráti partik, céges csapatépítők
Koktél Műhely: baráti partik, céges csapatépítők
Kiváló koktélok, italok, exkluzív környezet bárral és tágas kerthelyiséggel.
Filmzenekoncert a debreceni csillagos ég alatt
Filmzenekoncert a debreceni csillagos ég alatt
Új zenei élmények és látványos vizuális megoldások a Nagyerdei Szabadtéri Színpadon.