Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Hol együnk egy jót? Ahol Anyukám mondta!

| 2013. 05. 30. | 18:46:30
Nem kell feltétlenül 142 kilométert megtennünk, ha finomat szeretnénk ebédelni, szerencsére Debrecenben is vannak jó éttermek. De... Cívishír-ízélmény
Hol együnk egy jót? Ahol Anyukám mondta!
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

...éppen ilyen biztosan nincs még egy! Nem, nem azért ültünk autóba, hogy ebédeljünk egyet Encsen, és nem csupán ezért tettük meg az említett távot. De most, hogy megkóstoltuk a különös nevű Anyukám mondta étterem főztjét, megtennénk. Sőt, ha lesz lehetőségünk, meg is fogjuk! Nem átallunk családonként két-két gyereket sem magunkkal citálni, étteremben várakoztatni. Mert ez a hely más. Igényes, de nem puccos. Extra minőség, feszengés nélkül: igazán ritka kombináció! Senki nem szól a gyerekekre (rajtunk, túlszabályozó anyákon kívül), hogy ne hangoskodjanak. Nyugodtan fölállhatnak, odamehetnek az ablakhoz, nézelődhetnek, ez sem a többi vendéget, sem a pincéreket nem zavarja. Utóbbiakat valószínűleg azért, mert épp ennyire lazák, ami – arra következtetek – az imidzs része: a félhosszú hajú felszolgáló srác a szék támlájára támaszkodva, keresztbetett lábbal veszi föl a rendelést. Persze négy szülő négy gyerekkel variál jó darabig, de ez sem gond.

Rövid várakozás után végre kiderül, joggal olyan híres-e ez a hely, hogy az Amerikából hazalátogató rokonoknak is asztalt foglalnak ide: az alatt a rövid idő alatt, amit itthon töltenek, mindenképp teszteljék az itteni konyhát. És igen, már az első kanál levesnél kiderül: joggal. Csülkös bableves. Mondhatnám, hogy semmi különös, egy nagyon finom bableves, és kész. De ez valahogy mégis más, kicsit lágyabb ízek, valami magasabb szinten áll össze benne, olyan harmóniában, amitől enni tudnám körülbelül addig, amíg levegőt kapok. Erre persze nincs lehetőség, és különben is, érkezik a mangalica sültem grillezett zöldségekkel. Kösz, nem diétázom.

Minden épp olyan, amilyennek szeretem: a hús a rozénál egy leheletnyivel jobban átsütve, a répa, cékla, zöldbab, karfiol, brokkoli, hagyma egyáltalán nem nyers, de egy gondolatnyit még roppan, kifogástalan. Fűszerből a lehető legkevesebb került az ételre, annyi csak, amennyi a természetes ízeket legjobban kihozza az alapanyagokból. Bár már ez is épp elég lenne, ha már itt vagyunk, ki kell próbálnom az édességet. Sajttorta, azaz cheescake következik. Eddig azt hittem, szeretem. Itt, ebben a világvégi kis étteremben jövök rá, hogy imádom. Selymesen édes sütemény, mellette színben is passzoló, ízében telített-fanyar mangóöntet. Már az első falatnál tudom, életem egyik nagy döntése volt, hogy nem hagytam ki a desszertet. Pont az i-re, az ebéd megkoronázása, telitalálat.

Talán túlzásnak hangzik, de ezek a szavak jutnak eszembe, amikor a kétórás ebédet követően – amire ráadásul jóval kevesebbet költöttünk, amennyire számítottunk az étlap megpillantásakor – kilépünk az étterem ajtaján. Az sem zavar, hogy útban szállásunk felé talán szétmegy a futómű, mert akkora kátyúk vannak az úton, hogy a kettőből egysávnyi is alig járható. Az Encs és Gönc közötti szakaszon ezzel a meglepő élménnyel lehet gazdagabb a debreceni: nem a mi városunkban a legrosszabb a helyzet ezen a téren. És egy ilyen tökéletes ebéd után a boldogsághoz ez is épp elég.

Szabó-Kovács Patrícia

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Belvárosi ingatlantól válna meg Debrecen városa
Belvárosi ingatlantól válna meg Debrecen városa
A ház rossz műszaki állapotban van.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Tragikus hirtelenséggel elhunyt Németh Zsanett
Tragikus hirtelenséggel elhunyt Németh Zsanett
Az Eb-ezüstérmes birkózó 11. emeleti lakásának erkélyéről a mélybe zuhant.
Létrejön az Egészségügyi Minőségellenőrzési Hatóság
Létrejön az Egészségügyi Minőségellenőrzési Hatóság
Hegedűs Zsolt a szakdolgozók bérrendezéséről is beszélt.
Új dékánokat neveztek ki Debrecenben
Új dékánokat neveztek ki Debrecenben
A leköszönőket elbúcsúztatták.
Gazdaság
Kivezették a védett árat, de nem volt egység
A Mi Hazánk azt kérdi: hol a 480 forintos benzinár?
A kisbenzinkutak egynapos bezárással tiltakoznak
A Fidesz-kormány támogatási programot hozott létre, amit a jogutód Tisza-kormány most nem akar végrehajtani - írják.
Pénzügyminisztérium: az éves hiánycél 90 százalékon
Az általános forgalmi adóból származó bevétel 55,4 milliárd forinttal maradt el az előző év azonos időszakitól.
Kármán: hazánk elkötelezett az euró bevezetése mellett
A kamatstop jelenlegi formájában októberig marad - közölte.
Irán lépett. Ennyit az olcsóbb üzemanyagról?
Ismét lezárták a Hormuzi-szorost.
Támogatott tartalom
Felnézek Fesztivál: örömünnep a debreceni főtéren
Felnézek Fesztivál: örömünnep a debreceni főtéren
Egy különleges este, ami több lehet, mint egy koncertélmény – július 4-én ingyenes zenei fesztivál várja az érdeklődőket.
Koktél Műhely: baráti partik, céges csapatépítők
Koktél Műhely: baráti partik, céges csapatépítők
Kiváló koktélok, italok, exkluzív környezet bárral és tágas kerthelyiséggel.
Filmzenekoncert a debreceni csillagos ég alatt
Filmzenekoncert a debreceni csillagos ég alatt
Új zenei élmények és látványos vizuális megoldások a Nagyerdei Szabadtéri Színpadon.
Sensirion: a 25 milliomodik terméket ünnepelték
Sensirion: a 25 milliomodik terméket ünnepelték
Ünnep a debreceni gyáregységben.