Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A magyar-szlovák „belülről” – óráról órára

| 2019. 09. 10. | 14:22:00
Ott voltunk, megéltük, átéltük, túléltük. Délutántól hajnalig a Groupama körül.
A magyar-szlovák „belülről” – óráról órára
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

16:00
Megérkeztünk a stadionhoz, azt hittük túl korán, de a rend éber őrei, s az igazán fanatikus szurkolók is gyülekeztek már. Gyakorlatilag nem lehetett olyan egységet találni, ami ne lett volna tele az Üllői út környékén. Nem mellékes dolog, hogy a mérkőzés csak 20:45-kor kezdődött.

17:32
Már nemcsak a pubok, de az utca is tele volt mindenre elszánt, magyar jelképekkel felvértezett fanatikusokkal, akik azt taglalták, hogy csak ez a meccs legyen meg! „Egy nap az élet, fiúk” – szólt a csatakiáltás valahonnan a tömeg kellős közepéből.

19:45
Megérkezett a szlovák szurkolótábor. Ezt még az is tudhatta, aki stadionon, de meg merem kockáztatni, hogy Budapesten kívül tartózkodott: akkora füttykoncertet kaptak, amilyet egy ezerfős rigóraj sem tudna csinálni.

19:52
Érkezett a hír a horvát blamáról, Azerbajdzsán-Horvátország 1-1. Akkor igazán még nem is tudtam hova tenni ezt az eredményt, nem lehetett tudni, hogy ez nekünk jó-e, vagy sem. A szurkolók is arról értekeztek, hogy a horvátokat ez majd a mi meccsünkre arra készteti, hogy százegy százalékon futballozzanak.

19:54
Gulácsi Péter vezérletével kifutottak a kapusaink bemelegíteni. Ekkor pedig akkora volt a tapsvihar, amilyet szerintem koncerten is csak a legnagyobbak élhetnek át, mint például Majka, aki egyébiránt kint is volt a mérkőzésen.

20:00
Arra lehetett figyelmes a nagyérdemű, hogy a szlovák tábor mellé egy csapat rendőr felsorakozott, s pillanatokon belül ki is derült, hogy miért. Beléptek a lelátóra a felvidéki magyar szimpatizánsok. A tapstól ismét alig lehetett hallani egymás szavát, de megjegyzem, így volt szép.

20:02
Kifutott a magyar válogatott a gyepre bemelegítés gyanánt. Talán már írnom sem kell: zúgott a lassan-lassan megtelő Groupama. Örömében síró kisfiú, torkaszakadtából üvöltő nagymama, nem az a tipikus őszi látkép, mindenesetre felemelő volt az érzés, s semmivel sem összehasonlítható.

20:30
A teljesen feketébe öltözött B-közép előtt „megjelenik” a felirat: „Az Európa-bajnokság előttetek, a Fekete Sereg mögöttetek.” – az ember hátán még talán az a szőr is felállt, ami nem is volt.

20:42
Himnuszok: a szlovák alatt hátat fordító szurkolók, füttyszó. A magyar alatt körülbelül húszezer ember hangja mindenféle hangnemben. Az érzés azonban közös: ez Magyarország, ezek vagyunk mi!

20:45
Útjára indult a labda, méghozzá magyar vezérlettel. Mellettem pedig egy, mint megtudtam, 8 éves kislány zokog, és annyit mond az édesapjának, hogy köszönöm a születésnapi ajándékom. Bevallom férfiasan, az én szemembe is könny szökött.

21:12
Elindultak az igazi szurkolói slágerek: Tavaszi szél vizet áraszt, Az éjjel soha nem érhet véget, Ria-Ria Hungária, Hajrá Magyarok!, és még sorolhatnánk. Körülnézve nem is igen volt olyan ember, aki ne énekelt volna teli torokból.

21:26
Láthatóan elcsúszott a védekezésünk, szlovák beadás jobbról, s már érezni, valami van a levegőben, volt is, szlovák gól. Pillanatokra néma csend lett a stadionban, majd jött a „Mindent bele!” buzdítás.

21:35
A szünetben mindenki arról beszélt, hogy a kivetítőről azért vették le a képet a gól visszajátszásánál, mert les volt. Illetve egy fiatal hölgy ült szomorúan, könnyezve. A baj okát nem kellett kérdezni, látszott. Egy férfi azonban megvigasztalta, „nyugi kislány, lesz magyar gól!” – ekkor még nem tudtuk, csak reménykedtünk.

21:53
Jött a magyarok gólja. Szabadrúgás, pont oda, ahova kell. A 160 centis emberek rögtön 180 centisre nőttek, persze, hogy mindenki ugrált. Repültek a sörök, egymás nyakában voltak a fanatikusok. Hihetetlen élmény volt ez élőben!

Fotó: MTI/Kovács Tamás

22:00
Az egyre jobban hűvösödő pesti éjszakában a szlovákok még fagyosabbá tették az estét. Újra vezetést szereztek. Itt már felfért a mellény, azt pedig ekkor csak remélni lehetett, hogy a zakó nem fog jönni rá.

22:33
VÉGE! Nincs tovább – kikaptunk. Ez pedig azt jelentette, hogy jöhet ismét a számolgatás, jöhet a taktikázás, hogy ki, kivel, mikor, mit – de tényleg ez lenne a sorsunk?!

0:07
Még mindig hömpölygött a tömeg a főváros utcáin. Bizakodók, pozitívak a magyar szurkolók továbbra is. Az éjjel ezúttal sem ért véget, kicsit szomorú volt, kicsit gondolkodós, de volt. Hál’Istennek balhé, rendbontás nélkül.

Innentől pedig akkor jöhet a végelláthatatlan matematikaóra!

Palánki István

Hirdetés
Hirdetés
További híreink
Nézz rá az életedre az utolsó sorból!
Nézz rá az életedre az utolsó sorból!
Kern András egyszemélyes darabját néztük meg a Hadházi Szabadtérin.
Tenki Réka 40 éves
Tenki Réka 40 éves
Debreceni színpadoktól a magyar filmvilág élvonaláig.
Felügyeleti szerv alakul a közmédia számára
Felügyeleti szerv alakul a közmédia számára
A javaslat elfogadásához kétharmados többség kell.
A legmagasabb német elismerés Nádas Péternek
A legmagasabb német elismerés Nádas Péternek
A rend még 2025 júniusában választotta új tagjai közé a magyar írót.
Colin Farrell 50 éves
Colin Farrell 50 éves
Dublin rosszfiújából Hollywood egyik legjobb színészévé vált.
Hatvanéves Spitzer Gyöngyi
Hatvanéves Spitzer Gyöngyi
Hajdúnánási gyökerektől az országos ismertségig.
A vámpírok is lesznek 40 évesek
A vámpírok is lesznek 40 évesek
Robert Pattinson rövid idő alatt generációs ikonná vált.
Megszűnik a TV2 hírműsora, a Tények
Megszűnik a TV2 hírműsora, a Tények
Kiesnek az állami hirdetések?
Világsztárokkal készül a Márai-regény új feldolgozása
Világsztárokkal készül a Márai-regény új feldolgozása
Az egyik főszerepet a háromszoros Oscar-jelölt Ralph Fiennes alakítja.
80 éves Ed O'Neill
80 éves Ed O'Neill
Al Bundy-ként vált világhírűvé.
Hirdetés
Hirdetés
A miniszter a Mediaworks „összeomlásáról”
A miniszter a Mediaworks „összeomlásáról”
Most eljött az igazság pillanata - írta.
Hirdetés
Hirdetés
A magyar nők java magára marad a menopauzával
A magyar nők java magára marad a menopauzával
Ez derül ki a Richter Gedeon Zrt. nemzetközi kutatásából.
Tárkányi Pappnak: „Maguk hozzá ide a szennyező gyárakat!”
Tárkányi Pappnak: „Maguk hozzá ide a szennyező gyárakat!”
A debreceni Semcorp tevékenységét felfüggesztették.
Hirdetés
Hirdetés
Hajdúböszörmény: új lendülettel érkezik a Hajdú7
Hajdúböszörmény: új lendülettel érkezik a Hajdú7
Három napon át retró hangulat, mai slágerek és hagyományőrző programok várják a látogatókat.
Peák Barnabás volt a leggyorsabb Debrecen határában
Peák Barnabás volt a leggyorsabb Debrecen határában
Debrecen és Bocskaikert között rendezték meg az OB-t.
Épül Vámospércs közösségi tere
Épül Vámospércs közösségi tere
A munkálatok jó ütemben haladnak - tudatta a polgármester.
Élet a Fideszen túl: merre tovább, magyar sport?
Élet a Fideszen túl: merre tovább, magyar sport?
A Debreceni Egyetem oktatója szerint a mostani kormányzat egyelőre keresi, hogy hogyan viszonyuljon a sporthoz.
Gazdaság
Világos üzenetet küldött Hajdúhadház vezetése
A város önkormányzati képviselő-testülete szerint akkumulátoriparhoz kapcsolódó tevékenységnek nincs helye a településen.
Papp László: büntetőfeljelentést teszünk a Semcorp ellen
Környezetszennyezés történt a debreceni gyárban.
Belvárosi ingatlantól válna meg Debrecen városa
A ház rossz műszaki állapotban van.
Kivezették a védett árat, de nem volt egység
A Mi Hazánk azt kérdi: hol a 480 forintos benzinár?
A kisbenzinkutak egynapos bezárással tiltakoznak
A Fidesz-kormány támogatási programot hozott létre, amit a jogutód Tisza-kormány most nem akar végrehajtani - írják.
Támogatott tartalom
Felnézek Fesztivál: örömünnep a debreceni főtéren
Felnézek Fesztivál: örömünnep a debreceni főtéren
Egy különleges este, ami több lehet, mint egy koncertélmény – július 4-én ingyenes zenei fesztivál várja az érdeklődőket.
Koktél Műhely: baráti partik, céges csapatépítők
Koktél Műhely: baráti partik, céges csapatépítők
Kiváló koktélok, italok, exkluzív környezet bárral és tágas kerthelyiséggel.
Filmzenekoncert a debreceni csillagos ég alatt
Filmzenekoncert a debreceni csillagos ég alatt
Új zenei élmények és látványos vizuális megoldások a Nagyerdei Szabadtéri Színpadon.
Sensirion: a 25 milliomodik terméket ünnepelték
Sensirion: a 25 milliomodik terméket ünnepelték
Ünnep a debreceni gyáregységben.