Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Fáziskésés pesti módra

| 2017. 11. 16. | 14:42:00
Megértjük: Debrecen túl messze van a fővárostól.
Fáziskésés pesti módra
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A novemberi ősz egyre merészebben mutatott némi előzetest a téli állapotokról, hajnalban már fagyott is, az útnak induló autósok káromkodva kapargatták a jeget szélvédőikről. Marianna is fáradtan kászálódott ki babzsákokkal telezsúfolt kényelmes fekhelyéről; ezt még a legutóbbi Pszinapszis konferencia relax szobájának berendezéséből leste el, ahogyan a tapéta mintázatát is: az 54 nemi identitásnak megfelelő jógázó lények sorjáztak átlós irányban.

Egy szakkönyvben azt olvasta, hogy a víz árt a bőrnek, ezért inkább egy vastagabb krémréteget kent magára, s leroskadt a bekapcsolt számítógép elé. Még mindig gyötörték a bevetetlen álmok, amelyek a fenti rendezvényen is heves vitákat váltottak ki az összesereglett tudósokból, már amennyiben a pszichológia tudományként számon tartott bizonyos úri körökben.

A keddi vezetőváltás óta kissé bizonytalanul bolyongtak a szerkesztőség folyosóin, de az új főszerkesztő nem kért 180 fokos fordulatot, mindössze a 2015 előtti berendezést cserélte le egy jobbikra. Marianna unottan futotta át a friss híreket, hírleveleket, beszámolókat a Fidesz nemzeti konzultációval kapcsolatos lakossági fórumairól, amikor a névsort böngészve, szörnyű hiányérzete támadt. Gyorsan rátekintett a légitársaságok, illetve a helikopterbérlést hirdető cégek honlapjaira: semmi.

Minden kétséget kizárva a fő propagátor Rogán Antalról – egy nappal az országjárás lefújása előtt – kiderült, hogy teljesen kivonta magát a forgalomból. Nem elég, hogy nem indul egyéni körzetben, még a dolgos hétköznapi agitációs munkából sem veszi ki részét. Bizonyos szempontból persze érthető, hiszen kellemetlen, amikor az ember a patás spekuláns terveit ismerteti, és közben az első sorból bekérdez egy Juhász Péter nevű lakosság; jobb az ilyet kerülni.

A híréhség viszont szakrális dolog, ezért rögvest tárcsázta a Miniszterelnöki Kabinetiroda sajtóosztályát, ahonnan azonban pökhendi módon elutasították, mindösszesen a Borsod Online tudósítását ajánlották figyelmébe. Miközben Marianna ujjai elképesztő iramban mozogtak a klaviatúrán, korábbi tanulmányaiból zavaros emlékmorzsái jelentek meg szemei előtt;

mintha úgy rémlett volna, hogy Debrecen nem Borsodban van, de elhessegette ezeket a felesleges aggályokat, amelyek elterelnék a lényegről a figyelmet.

Még odabiggyesztett egy gyors statisztikát – az ilyeneket zabálják az olvasók –, ki a legtöbbet agitáló megmondóember, ki a bronzérmes – és... küldés.

A Kossuth Rádióban épp hogy elkezdődtek a hatórás hírek, amikor az MNO honlapján már megjelentek Marianna Rogán eltitkolt lakossági fórumáról szóló sorai. És miután mélységes mély a múltnak kútja, különösen, ha a kormányt ekéző cikkről van, a piacvezető, komoly, fősodratú, liberális média – 24.hu, Index.hu, 444. hu – változtatás és komolyan vehető utánajárás és ellenőrzés nélkül átvette Marianna örökbecsű írását az olvasók pontos és hiteles tájékoztatásának legnagyobb dicsőségére.

Abban a nagy pesti oknyomozó ködben senkinek nem jutott eszébe a fideszes sajtóosztály egyetlen épeszű tanácsa: „Javasoljuk, hogy máskor a kérdés felvetése előtt alaposabban tájékozódjon!” A máskor oly alapos újságok gyakran használják mindannyiunk közös barátját, a Google keresőt. Ahová elég lett volna bepötyögni a „Rogán Antal, Debrecen” keresőszavakat, és a találatok között rögvest megjelenik a mára már barátivá vált helyi és az önkormányzati sajtó (egyik sem ellenzéki) utólagos beszámolója a konspiratív módon megszervezett,

de mégis csak Rogán nevével fémjelzett lakossági fórumról; sőt mi több – még szerény szerkesztőségünk is megemlékezett a történésekről, igaz némileg kevésbé hagyományos módon.
 


Pesten viszont Marianna és társai csak most vették be az esemény utáni tablettát, s kreáltak egy bulvárszagú tényfeltárást, amit jelentőségéhez képest túltoltak, és friss hírként tálaltak.

Tudjuk, hogy kampány van, és mint minden nagy politikai földrengés idején, az utcai sarkkövek megmozdulnak, hogy végre leszámoljanak a kutyákkal, melyek annyi éven át levizelték őket. A szakmaiságra viszont nem kéne földet kaparni…

Szalmási Nimród

További híreink
Börtönnel fenyeget a hajdúböszörményi képviselő
Börtönnel fenyeget a hajdúböszörményi képviselő
Leplezetlen arroganciával fakadt ki a közösségi médiában Nagy Péter Martin, hajdúböszörményi önkormányzati képviselő.
Van humorérzékük a kínaiaknak Debrecenben, az kétségtelen
Van humorérzékük a kínaiaknak Debrecenben, az kétségtelen
A CATL esővízgyűjtő hordót adományoz Debrecen lakosságának.
Híd utcai felújítás: nem kapkodják el
Híd utcai felújítás: nem kapkodják el
A forgalmas debreceni csomópont szeptember 15-ig zárva marad.
Irodalmi kritika a DKV-nak az egyetemi docenstől, költőtől
Irodalmi kritika a DKV-nak az egyetemi docenstől, költőtől
A debreceni közösségi közlekedés ötletszerű, kiszámíthatatlan – írja.
Hirdetés
Hirdetés
Így védekezik Debrecen a hőség ellen!
Így védekezik Debrecen a hőség ellen!
Kiemelten fontos, hogy senki ne induljon el víz nélkül otthonról - hívják fel a figyelmet.
Hirdetés
Hirdetés
Kozák Lucán kifogott a hetedik
Kozák Lucán kifogott a hetedik
A debreceni sprinter a szabadtéri szezonban eddig sokat versenyzett.
Magyar Péter: Jó lenne felhagyni a hazugsággal
Magyar Péter: Jó lenne felhagyni a hazugsággal
A kormányfő felhívta a figyelmet, hogy szombatig lehet véleményt küldeni.
Hirdetés
Hirdetés
Földrengés: már több mint ötszáz halottról írnak
Földrengés: már több mint ötszáz halottról írnak
Magyarország is felajánlotta a segítségét.
Ön engedélyezné vagy betiltaná a Pride-ot?
Ön engedélyezné vagy betiltaná a Pride-ot?
A Medián szerint a magyarok többsége támogatja.
Orbán Anita is megkezdi a nagytakarítást
Orbán Anita is megkezdi a nagytakarítást
Egyszerre 37 nagykövetet rendel haza.
Magyar Péter 70-75 százalékos támogatottságról beszél
Magyar Péter 70-75 százalékos támogatottságról beszél
A kormány alapvető célja a csatlakozás feltételeinek teljesítése - mondta.
Gazdaság
A csapókerti iskola komplex felújítása a terv
A korszerűsítés csaknem 3000 négyzetmétert érint.
Hőség: home office az államigazgatásban
Azt kérik, 18 és 21 óra között ne használjuk a légkondicionálót.
Új utak, új lehetőségek Hajdúböszörményben
A 700 millió forintos beruházásnak köszönhetően a tervezettnél hosszabb útszakasz újulhat meg a városban.
Kevésbé látványos, de hasznos fejlesztések Hosszúpályiban
Gép- és eszközbeszerzéseken, valamint az új urnafalak létesítésén túl van a település; tervben a gondozási központ felújítása.
Szennyezés Debrecenben: fémek a talajvízben
A kormányhivatal több bírságot is kiszabott a Semcorpra, az önkormányzat feljelentést tett.
Támogatott tartalom
Hajdúszoboszló: visszatér a Bizonyítványbuli!
Hajdúszoboszló: visszatér a Bizonyítványbuli!
Ismét berobban a nyár a fürdővárosban.
A magyar nők java magára marad a menopauzával
A magyar nők java magára marad a menopauzával
Ez derül ki a Richter Gedeon Zrt. nemzetközi kutatásából.
Felnézek Fesztivál: örömünnep a debreceni főtéren
Felnézek Fesztivál: örömünnep a debreceni főtéren
Egy különleges este, ami több lehet, mint egy koncertélmény – július 4-én ingyenes zenei fesztivál várja az érdeklődőket.
Koktél Műhely: baráti partik, céges csapatépítők
Koktél Műhely: baráti partik, céges csapatépítők
Kiváló koktélok, italok, exkluzív környezet bárral és tágas kerthelyiséggel.