Talmácsit a végén faképnél hagyták

| 2010. 07. 18. | 15:56:52
Sachsenring – Talmácsi Gábor a hatodik helyen végzett vasárnap a gyorsaságimotoros-világbajnokság Német Nagydíján a Moto2 géposztályban.

A magyar motoros az ötödik helyről indult – idei legjobb rajtpozícióját megszerezve –, és rögtön az első kanyarban az élre állt. Két körrel később az első helyről kezdő Iannone megelőzte őt, és ketten messzire elhúztak a mezőnytől.

Féltávnál egyre közelebb zárkózott az üldözőboly, és a vb-pontversenyben vezető Elias, valamint Corsi is megelőzte a magyart. Corsi azonban nemsokára kiesett, így Talmácsi ismét dobogós helyen találta magát, ám három körrel a vége előtt hárman is elhaladtak mellette.

A győzelmet megszerző Elias és Iannone mellé végül Robert Rolfo állhatott fel a dobogóra, Nieto, Abraham és a hatodik helyre csúszó Talmácsi legnagyobb bánatára. Hetedikként az élete első világbajnoki versenyét teljesítő Damian Cudlin, nyolcadikként pedig Dominique Aegerter zárt.