Ezt nevezik autóversenynek!

| 2010. 03. 28. | 11:39:15
Melbourne – A dögunalmas szezonnyitó után futottak egy izgalmas, látványos és fordulatokban gazdag versenyt a Forma 1-es nagymenők. Volt minden, ami egy jó futamhoz kell. Nyert a címvédő!

A rajtnál Massa remekül jött el, és Vettel mögött vette be az első kanyart. Alonso nagyon visszaesett, ráadásul a nagy tülekedésben lökdösték is rendesen. A helyezkedésből Michael Schumacher jött ki a legrosszabbul, leszakadt ugyanis az autóján az első szárny, és boxkiállásra kényszerült. A biztonsági autónak is be kellett jönnie, a mezőny végén ugyanis egyszerre hárman zúzták ripityára az autókat.

Az eső hamar elállt, a pálya felszáradni látszott. Jenson Button cserélte le elsőként az esőgumikat. Eleinte nagyon csúszkált – a kavicságyat is megjárta –, de aztán a száraz íveken nagyon gyors köröket ment. Hirtelen nagy lett a forgalom a boxban, és Button Vettel kivételével mindenkit megelőzött a McLaren merész húzásának köszönhetően.

Úgy tűnt, Vettelt nem lehet utolérni, ám míg a szezonnyitón motorhiba miatt volt kénytelen átadnia az első helyet, addig most csak magát okolhatta, hiszen kicsúszott, és beleragadt a kavicságyba. Így Button ölébe hullott a vezető pozíció, amit végig őrizni tudott. Mögötte igencsak zajlottak az események, kicsúszások, karambolok borzolták az idegeket.

Massa és Alonso nagyon nagyot küzdött. A Ferrarik lassabbak voltak a riválisok autóinál, de végül behozták a tűzpiros járgányokat a harmadik, illetve a negyedik helyre. Michael Schumacher, aki az elején a mezőny végére került, végül pontszerző helyen végzett. 2009 világbajnoka, Jenson Button a jó gumitaktikának és Sebastian Vettel hibájának köszönhetően nyerte meg az 2010-es Ausztrál Nagydíjat.

Egy hét múlva, április 4-én Malajziában adnak egymásnak randevút a fiúk.