Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A Loki Daniellája nem csak szép, még a focihoz is ért!

| 2011. 08. 31. | 17:04:33
Debrecen – A DVSC honlapját szerkesztő Nyitrai Daniella már akkor szimpatikus volt, amikor kiderült, hogy érti a lesszabályt, és általa régóta furdal a kíváncsiság, mi köze egy szép nőnek a magyar focihoz? Cívishír-interjú
A Loki Daniellája nem csak szép, még a focihoz is ért!
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Cívishír: – Szóval mi köze egy szép lánynak a futballhoz?
Nyitrai Daniella: – Már gyerekkoromban is odáig voltam a sportért, a fociért különösen. A családban senki nem volt ilyen, én így születtem. Már 4-5 évesen a tévé előtt ültem, és néztem a focimeccseket, de a többi sportág – különösen az úszás – is érdekelt. Később úgy adódott, hogy sportújságíró lettem, véletlenek sorozata folytán, és ma már boldog vagyok, hogy azt csinálhatom, amit szeretek. Amúgy az újságíró suli előtt informatikus mérnöki diplomát is szereztem, az sem annyira női szakma. Visszatérve a gyerekkorra, annyira szerettem a focit, hogy az iskolaudvaron mindig irigykedve néztem a fiúkat, ahogy játszanak, és szomorú voltam, hogy én nem szállhattam be.

Cívishír: – Van az országban másik nő, aki futballról ír?
Nyitrai Daniella: – Biztosan. Például a Blikknél Pataki Nóra, illetve a Sport TV-ben Rita. Takács Rita. Bár ő nem ír.

Cívishír: – Nem zavar, hogy ebben a közegben túl sok a férfi?
Egyáltalán nem, gyerekkoromban is főleg a fiúkkal lógtam, megszoktam már.

Cívishír: – Kegyes állapot, vagy mégsem? Gázoltak már bele a női lelkedbe?
Nyitrai Daniella: – Bevallom, amikor a DVSC hivatalos honlapjának lettem a szerkesztője, közel 9 évvel ezelőtt, akkor kezdetben nagyon nehéz volt, mert nem vettek komolyan. A játékosokkal nem volt gond, mindig készséggel válaszoltak a kérdéseimre az interjúk során, de néhány, a klubnál dolgozó ember fenntartással kezelt, nehezen adtak tájékoztatást. Aztán idővel rájöttek, hogy egy hivatalos honlapnak milyen nagy jelentősége van, ebből dolgozik a sajtó, és belátták, én csak a munkámat végzem. Most már minden rendben. Hozzáteszem, amikor 9 éve elkezdtem a munkát, még igen kevés hivatalos honlap működött olyan formában, hogy naponta több hír is megjelent. Ezért is voltak szerintem kezdetben nehézségek.

Cívishír: – A nagyfőnök rajta tartja a szemét a munkádon?
Annyit tudok, hogy amikor ideje van, akkor ránéz a honlapra, de nem azért, hogy ellenőrizzen, hanem az érdekli, ki mit nyilatkozott.

Cívishír: – Látszik a dvsc.hu-n, hogy a Loki-menedzsment komolyan gondolja.
Nyitrai Daniella: – Igen, szerintük is nagyon fontos, és ezt most már érzékeltetik is velem. Aminek egyébként nagyon örülök, mert ebbe a munkába a szívemet és a lelkemet is beleteszem.

Cívishír: – Ez a minimum. Az ország legjobb csapatáról van szó!
Nyitrai Daniella: – Büszke is vagyok rá, hogy az ország legjobb csapatának szerkeszthetem a honlapját. Szerencsés vagyok, mert akkor kerültem a DVSC-hez, amikor a csapat szereplése elkezdett felfelé ívelni, így főleg sikerekről írhattam.

Cívishír: – Néha azért bosszant, hogy visszafogottan kell fogalmazni, azaz nem mondhatod meg a magadét úgy igazán?
Nyitrai Daniella: – Nem, mert sosem voltam ez a típus. Nem tetszik, ha egy újságíró mindenféle negatív véleményt fogalmaz meg emberekről, csapatokról vagy bármi másról, sérteget a nyilvánosság előtt másokat. Sosem szerettem visszaélni az újságírói „hatalmammal”. Egyszer dolgoztam egy bulvárlapnál, fél évig bírtam, rájöttem, az nem nekem való. Én csak tájékoztassam a közvéleményt, és még az sem érdekel, hogy emiatt esetleg kevésbé érdekesek a cikkeim.

Cívishír: – Hogy lehet több nőt becsalogatni a stadionba? Azt hiszem, az Old Traffordon beszéltük a sajtópáholyban, hogy „itt minden második néző nő”. Magyarországon mikor lesz így?
Nyitrai Daniella: – Elsősorban javítani kellene a létesítményhelyzeten. Egy kulturált környeztben egy nő is jobban érzi magát. Fontos persze a jó futball is. És persze számít az is, hogy minél több jóképű játékos legyen a pályán. Ez persze csak vicc volt. Sajnos jelenleg kevés olyan nő van, aki a foci szeretete miatt megy ki a pályára.

Cívishír: – Vicc? A férfiak a női kézilabda-mérkőzéseken a lányokat „úgy” is nézik. A nők meg fordítva?
Nyitrai Daniella: – Ebben biztos vagyok, de én azon ritka nők közé tartoztam, aki valóban a sport és a csapata szeretete miatt járt meccsre. Most már a munkám „követel” a pályára, de ezt egy cseppet sem bánom.

Cívishír: – Ugye nem egy számtantanár udvarol neked, hanem egy futballista?
Nyitrai Daniella: – Már vártam a kérdést. Mindig tartom a három lépés távolságot a játékosokkal, mivel ez a munkám.

Cívishír: – Egy ujjadra hány labdarúgó jutna, ha nem lennél „távolságtartó”?
Nyitrai Daniella: – Erre nem tudok válaszolni, mivel éppen a távolságtartásom miatt másképpen viszonyulnak hozzám a játékosok. Nem tagadom, voltak próbálkozások, de hamar belátták, nem sokra mennek velem. Ez így van jól, éppen ezért veszik komolyan a munkám.

Cívishír: – Olyan vagy, mint a jó szerzetes a kuplerájban, aki nem veszti el a fejét?
Nyitrai Daniella: – Így is fogalmazhatunk, de azért én is ember vagyok, néha megcsap a kísértés szele...

Cívishír: – Ennek örülök, már kezdtem gyengének érezni magam.
Nyitrai Daniella: – Persze erős vagyok ezen a téren, ezért sem kerültem soha bajba.

Cívishír: – Akkor nyugodtan elmondhatod, hogy szerinted ki a legjobb férfi a csapatban, mert ugyebár nincs esélye nálad.
Nyitrai Daniella: – Nyilván megvan a véleményem, de ezt inkább megtartom magamnak.

Cívishír: – Akkor semmi erotika: szigorúan futballtudás alapján ki a kedvenc játékosod?
Nyitrai Daniella: – Nálam nincs kedvenc, mert én az egész csapatot szeretem. A DVSC nálam egy, és ebbe beletartozik minden futballista. Sosem volt külön kedvencem, de azt nem tagadom, ha egy fiatal, saját nevelésű játékos kerül a csapatba, nagyon tudok örülni, szívből szurkolok neki, és nagyobb figyelmet fordítok rá.

Cívishír: – Bennfentes vagy: bajnok lesz a Loki?
Nyitrai Daniella: – Ebben biztos vagyok!

Cs. Bereczki Attila

További híreink
Kozák Lucán kifogott a hetedik
Kozák Lucán kifogott a hetedik
A debreceni sprinter a szabadtéri szezonban eddig sokat versenyzett.
Francia csatár érkezett a Lokihoz
Francia csatár érkezett a Lokihoz
Három évre szóló szerződést írt alá Debrecenben.
Újabb két kapust igazolt a DVSC
Újabb két kapust igazolt a DVSC
A debreceniek kerete egy fiatal és egy rutinos cerberus bővült
Az MLSZ Hajdúszováton ruház be
Az MLSZ Hajdúszováton ruház be
Eredményt hirdettek a közbeszerzésen.
Makray Balázs: a Lokomotív mozgásban van
Makray Balázs: a Lokomotív mozgásban van
A fejlődés igénye az egész DVSC-t jellemzi – így a debreceni klubvezető.
Összejöhet a Messi-Ronaldo csata. Egekben a jegyárak!
Összejöhet a Messi-Ronaldo csata. Egekben a jegyárak!
Van olyan hely is, amiért 14 ezer dollárt kell fizetni.
Továbbjutást és rekordot értek Messi góljai
Továbbjutást és rekordot értek Messi góljai
Ennyiszer még senki sem volt eredményes a világbajnokságokon.
A Puskás ellen kezd a Loki
A Puskás ellen kezd a Loki
Mutatjuk a menetrendet.
Osztrák védőjével hosszabbított a Debrecen
Osztrák védőjével hosszabbított a Debrecen
További egy évig a Loki játékosa marad.
Először adtak piros lapot a száj eltakarásáért
Először adtak piros lapot a száj eltakarásáért
A futballtörténelem során először kapott ilyen vétségért piros lapot egy futballista.
Foci-vb: megvan az első két kieső
Foci-vb: megvan az első két kieső
A törökök búcsúja nagy meglepetés.
Hirdetés
Hirdetés
Így védekezik Debrecen a hőség ellen!
Így védekezik Debrecen a hőség ellen!
Kiemelten fontos, hogy senki ne induljon el víz nélkül otthonról - hívják fel a figyelmet.
Hirdetés
Hirdetés
Kozák Lucán kifogott a hetedik
Kozák Lucán kifogott a hetedik
A debreceni sprinter a szabadtéri szezonban eddig sokat versenyzett.
Magyar Péter: Jó lenne felhagyni a hazugsággal
Magyar Péter: Jó lenne felhagyni a hazugsággal
A kormányfő felhívta a figyelmet, hogy szombatig lehet véleményt küldeni.
Hirdetés
Hirdetés
Földrengés: már több mint ötszáz halottról írnak
Földrengés: már több mint ötszáz halottról írnak
Magyarország is felajánlotta a segítségét.
Ön engedélyezné vagy betiltaná a Pride-ot?
Ön engedélyezné vagy betiltaná a Pride-ot?
A Medián szerint a magyarok többsége támogatja.
Orbán Anita is megkezdi a nagytakarítást
Orbán Anita is megkezdi a nagytakarítást
Egyszerre 37 nagykövetet rendel haza.
Magyar Péter 70-75 százalékos támogatottságról beszél
Magyar Péter 70-75 százalékos támogatottságról beszél
A kormány alapvető célja a csatlakozás feltételeinek teljesítése - mondta.
Gazdaság
A csapókerti iskola komplex felújítása a terv
A korszerűsítés csaknem 3000 négyzetmétert érint.
Hőség: home office az államigazgatásban
Azt kérik, 18 és 21 óra között ne használjuk a légkondicionálót.
Új utak, új lehetőségek Hajdúböszörményben
A 700 millió forintos beruházásnak köszönhetően a tervezettnél hosszabb útszakasz újulhat meg a városban.
Kevésbé látványos, de hasznos fejlesztések Hosszúpályiban
Gép- és eszközbeszerzéseken, valamint az új urnafalak létesítésén túl van a település; tervben a gondozási központ felújítása.
Szennyezés Debrecenben: fémek a talajvízben
A kormányhivatal több bírságot is kiszabott a Semcorpra, az önkormányzat feljelentést tett.
Támogatott tartalom
Hajdúszoboszló: visszatér a Bizonyítványbuli!
Hajdúszoboszló: visszatér a Bizonyítványbuli!
Ismét berobban a nyár a fürdővárosban.
A magyar nők java magára marad a menopauzával
A magyar nők java magára marad a menopauzával
Ez derül ki a Richter Gedeon Zrt. nemzetközi kutatásából.
Felnézek Fesztivál: örömünnep a debreceni főtéren
Felnézek Fesztivál: örömünnep a debreceni főtéren
Egy különleges este, ami több lehet, mint egy koncertélmény – július 4-én ingyenes zenei fesztivál várja az érdeklődőket.
Koktél Műhely: baráti partik, céges csapatépítők
Koktél Műhely: baráti partik, céges csapatépítők
Kiváló koktélok, italok, exkluzív környezet bárral és tágas kerthelyiséggel.