Varga kikapott és búcsúzott az olimpiától

| 2012. 07. 30. | 00:00:23
A hajdúsámsoni fiú nem bírt litván ellenfelével.

A tavaly világbajnoki negyeddöntős Varga ellenfele a 20 éves, ifjúsági olimpiai bajnok litván Evaldas Petrauskas volt, aki rögtön a mérkőzés elején meglepte a hajdúsámsoni bokszolót néhány pontos ütéssel. A menet második felére Varga magára talált, de így is 6-4-re a litván vezetett az első három perc után.A második menet hasonlóan indult, mint az első, továbbra is Petrauskas volt a pontosabb, többet talált. Másfél perc elteltével a vezetőbíró rá is számolt Vargára. Ezt a menetet szintén 6-4-re hozta a litván. A folytatásban sem változott a mérkőzés képe, továbbra is Petrauskas irányított, 1:27 percél pedig ismét rászámoltak Vargára. A litván még az utolsó másodperceket is meghajtotta, a menetet 8-4-re, az összecsapást pedig 20-12-re nyerte meg.

Varga Miklós nem sokat mutatott meg az itthon nem egyszer megcsodált kreativitásából, nem tudta feltörni a nem túl bonyolult, ám annál keményebb litván védekezését, ráadásul többször is belelépett ellenfele ütéseibe és végül simának mondható 20-12-es pontozásos vereséget szenvedett, amível búcsúzott az olimpiától.