Szlovákia behódolt Magyarországnak

| 2010. 05. 09. | 10:08:57
Újhely – A moszkvai EB-re készülő magyar ökölvívó-válogatott átgázolt Szlovákián a Nové Mestóban (Újhely) rendezett  csapattalálkozón.  A DVSC-s Kalucza a harmadik menetben döntő fölénnyel, a sámsoni Varga pontozással nyert.

Norbi esetében több izgalmat tartogatott, hogy tudja-e hozni az 51 kg-os súlyhatárt, hiszen alig két hete még 57 kg-ban kellett bokszolnia az ominózus BoxingOne-rajton. A DVSC ásza önmegtartóztatásról téve tanúbizonyságot – no meg kőkemény edzésmunkával – a mérleggel szembeni csatáját is megnyerte, így "eredeti" súlyában, 51 kg-ban bokszolhatott a Szlovákok elleni csapattalálkozón, a felvidéki magyar, Sárga Attila pechjére. A mi fiúnk uralta a szorítót, a harmadik menetben pedig már nem ismért "kegyelmet".

A magyarok a mérkőzést eleve két győzelemmel (4-0) kezdték, miután 48 kg-ban és plusz 91 kg-ban nem tudott versenyzőt ringbe állítani a hazai együttes. A meccseken többnyire Kovács László versenyzői uralták a szorítót, a válogatott legjobbjai egytől egyig kiemelkedően teljesítettek. Kalucza Norbert (51 kg) mellett Bacskai Balázs (69 kg) és Darmos József (91 kg) is döntő fölénnyel nyert. A hajdúsámsoniak kedvence, Varga Miklós és Káté Gyula nagyarányú pontozásos sikert aratott.

Vereséget csupán Berna Dávid (54 kg) és Ráth Miklós (57 kg) szenvedett, azonban előbbi is csupán segédpontokkal kapott ki. A magyar válogatott Tatán folytatja a felkészülést a júniusi, moszkvai Eb-re

Magyar Péter után Bayer Zsolt is utcára hív
Eljött az idő, hogy erőt mutassanak „a normális emberek” – mondta.
Emberhátrányban kapott ki a Debrecen Felcsúton
A Puskás Akadémia hamar gólt szerzett; a Lokinak a kiállítás után esélye sem volt a győzelemre.
Adóbevallás: pár nap múlva lejár a határidő
Egyre többen rendelkeznek adójuk 1+1 százalékáról.