Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Megszűnik a két ünnep közötti ingyenes szolgáltatatás

| 2014. 12. 17. | 11:09:06
Tizenhárom évig nem kellett fizetni a debrecenieknek, panaszra tehát nem lehet okunk.
Megszűnik a két ünnep közötti ingyenes szolgáltatatás
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Immár 14. alkalommal rendezik meg Debrecenben a pénzdíjas Real Team-kupát, mely története során először belépős lesz – hangzott el az esemény csoportkörének sorsolásán, a Grand Casinóban. Debreceni Péter először is cáfolta a róluk szóló rosszindulatú pletykákat, hangsúlyozva, hogy a két ünnep közötti kispályás focitorna egyáltalán nem üzlet a szervezőknek, akik már akkor is elégedettek, ha nem fizetnek rá, és az egészet szenvedélyből, a városért, a futballszerető cívisvárosiakért csinálják, jegyezte meg a főszervező, akit a név is kötelez.

Debreceni indoklása szerint a torna most először egyrészt azért lesz fizetős, mert a nagy érdeklődés miatt az elmúlt években sok hithű focibarát kimaradt a csarnokból, csak azért, mert nem tudott reggel helyet foglalni magának, másrészt a megnövekedett költségeket a támogatóktól származó bevételek korántsem fedezik.

– Más városban talán nagyobb megbecsülést élveznénk, de eszünk ágában sincs elvinni innen a Real Team-kupát, mi nem akarunk Budapestre vagy a Dunántúlra menni, jöjjenek onnan ide! – mondta Debreceni Péter, keserűen hozzátéve, hogy idén a helyosztók és a döntők napjára sem tudnak átköltözni a Főnixbe, mert az mintegy négymillió forintos többletkiadással járna.


Debreceni Péter a sorsoláson  (Cívishír-fotó)

A sztárokat felvonultató torna tehát marad a Hódosban, és fizetős lesz, de nem egy ökör árát kérik el a belépőért, az első három napon, azaz a csoportmérkőzések során 500 forintot, míg az egyenes kieséses párharcokért, majd a nap végi helyosztókért 1000 forintot kell fizetni. Úgynevezett VIP-jegyet is árulnak az utolsó napra, aki 2500 forintért vásárol egyik ilyet, garantáltan kap ülőhelyet a Hódosban.

Debreceni Péter úgy véli, a nevezések alapján minden eddiginél nívósabb lesz a Real Team-kupa, természetesen nevezett a korábbi négyszeres győztes, az ifj. Szima Gábor által menedzselt Füredi Söröző, csak immár Grand Casino néven, az öreg lokistákra épülő Ecuador (immár Sunland Solarium néven), a Dzsudzsák Balázst felvonultató Victor Security vagy a futsal NB I. címvédője, a berettyóüújfalui Mezei-Vill. A Real Team-kupa az ország minden szegletéből Debrecenbe szólítja a kis- és nagypályás menőket, de még a határokon túlról is érkeznek, hogy szerencsét próbáljanak.

A főszervező végül sportszerű magatartásra hívta fel a csapatokat, tekintettel arra, hogy sok gyerek és nő lesz a lelátón. Ezt azért kellett külön hangsúlyozni, mert tavaly többször elszabadultak az indulatok a pályán, és a biztonságiaknak kellett rendet tenniük.

A csoportkör beosztása és programja megtalálható a Real Team-kupa honlapján.

BeA

Hirdetés
Hirdetés
További híreink
A DEAC lemaradt az éremről
A DEAC lemaradt az éremről
A debreceniek elvesztették a párharc ötödik találkozóját.
Bajnoki címet ünnepelnek a debreceniek
Bajnoki címet ünnepelnek a debreceniek
Ötödik aranyérmét szerezte a DEAC.
Bronzcsata: előnyben a debreceniek
Bronzcsata: előnyben a debreceniek
Szétlövésben nyert a DEAC.
Ezt a debreceni gólt látni kell!
Ezt a debreceni gólt látni kell!
Ollózással vette be a vendégek kapuját a DEAC játékosa.
Hatodik Magyar Kupa-győzelmére hajt a DEAC
Hatodik Magyar Kupa-győzelmére hajt a DEAC
A debreceniek mellett a berettyóújfaluiak is érdekeltek.
Debrecen kispályás királyai rekordra törnek
Debrecen kispályás királyai rekordra törnek
A Hungarotarg sikereitől hangos az utóbbi években a debreceni amatőr foci.
Az MLSZ vizsgálatot indított furcsa eredmények miatt
Az MLSZ vizsgálatot indított furcsa eredmények miatt
Mindkét csapat egyaránt 43 ponttal és plusz 161-es gólkülönbséggel zárt.
A kispályás királyok derbijével indul a bajnokság
A kispályás királyok derbijével indul a bajnokság
Debrecenben 1971 óta írják ki megszakítás nélkül a sorozatot.
Sporttörténeti győzelmet aratott a magyar válogatott
Sporttörténeti győzelmet aratott a magyar válogatott
A következő ellenfél a címvédő Portugália lesz.
Futsal: debreceniek és berettyóújfaluiak a keretben
Futsal: debreceniek és berettyóújfaluiak a keretben
Egyelőre 17 játékos kezdi meg a felkészülést az Eb-re.
Két berettyóújfalui gól a válogatottban
Két berettyóújfalui gól a válogatottban
Újabb meccs következik az EB-házigazdával.
Hirdetés
Hirdetés
Magyar Péter az új köztársasági elnökről
Magyar Péter az új köztársasági elnökről
Az sem lenne baj, ha az új államfő kormánytag lenne - mondta.
Hirdetés
Nézz rá az életedre az utolsó sorból!
Nézz rá az életedre az utolsó sorból!
Kern András egyszemélyes darabját néztük meg a Hadházi Szabadtérin.
Hirdetés
Hirdetés
A kisbenzinkutak egynapos bezárással tiltakoznak
A kisbenzinkutak egynapos bezárással tiltakoznak
A Fidesz-kormány támogatási programot hozott létre, amit a jogutód Tisza-kormány most nem akar végrehajtani - írják.
Fizetéscsökkentés: Pajna Zoltán levelet írt
Fizetéscsökkentés: Pajna Zoltán levelet írt
A debreceni politikus bérét is a felére akarják csökkenteni.
Lezárják Debrecen nyugati elkerülőjét
Lezárják Debrecen nyugati elkerülőjét
Országos bajnokságot rendeznek.
Most a melegek örökbefogadása a parlamenti téma
Most a melegek örökbefogadása a parlamenti téma
Toroczkai ellene, Magyar mellette.
Gazdaság
Pénzügyminisztérium: az éves hiánycél 90 százalékon
Az általános forgalmi adóból származó bevétel 55,4 milliárd forinttal maradt el az előző év azonos időszakitól.
Kármán: hazánk elkötelezett az euró bevezetése mellett
A kamatstop jelenlegi formájában októberig marad - közölte.
Irán lépett. Ennyit az olcsóbb üzemanyagról?
Ismét lezárták a Hormuzi-szorost.
Tovább csökken az üzemanyagok ára
Az egyes kutakon az árak lényegesen eltérhetnek.
Hamarosan végeznek a hosszúpályi főutca felújításával
Évtizedes adósságot törlesztenek; újabb utcák kapnak aszfaltburkolatot, és a külterületen is jelentős fejlesztés készül.
Támogatott tartalom
Felnézek Fesztivál: örömünnep a debreceni főtéren
Felnézek Fesztivál: örömünnep a debreceni főtéren
Egy különleges este, ami több lehet, mint egy koncertélmény – július 4-én ingyenes zenei fesztivál várja az érdeklődőket.
Koktél Műhely: baráti partik, céges csapatépítők
Koktél Műhely: baráti partik, céges csapatépítők
Kiváló koktélok, italok, exkluzív környezet bárral és tágas kerthelyiséggel.
Filmzenekoncert a debreceni csillagos ég alatt
Filmzenekoncert a debreceni csillagos ég alatt
Új zenei élmények és látványos vizuális megoldások a Nagyerdei Szabadtéri Színpadon.
Sensirion: a 25 milliomodik terméket ünnepelték
Sensirion: a 25 milliomodik terméket ünnepelték
Ünnep a debreceni gyáregységben.