Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Debrecen Kupa: feszült hangulat és Ecuador-győzelem

| 2011. 10. 05. | 01:37:49
Debrecen – Játszótérre jobban hasonlított a sok sírás-rívás miatt a kispályás Debrecen Kupa döntőjének helyt adó Oláh Gábor utcai műfüves pálya, mint egy döntőhöz. Ettől függetlenül a csapatok becsülettel küzdöttek, és végül megérdemelten győzött az Ecuador.
Debrecen Kupa: feszült hangulat és Ecuador-győzelem
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A találkozó egyperces gyászszünettel kezdődött, a játékosok így tisztelegtek Solymosi Gyula emléke előtt. A debreceni kispályás foci atyja október 4-én távozott az élők sorából.

Örülnénk, ha egyszer olyan kispályás találkozóra mehetnénk, ahol a csapatok inkább a játékkal foglalkoznak, mintsem a játékvezetőkkel; ez legnagyobb bánatunkra a Debrecen Kupa döntőjében sem sikerült. Az immáron negyedik alkalommal megrendezett esemény döntőjében a háromszoros győztes, „veterán” Ecuador-Sunland és a trónkövetelő, Debreceni Péter által jegyzett Real Team csapott össze. A szokatlan időben – kedden 20 órakor – rendezett találkozón mindkét csapat hiányosan állt ki, és bár az Ecuadornál volt merítési lehetőség, a Real Team éppen csak a szükséges hat emberrel állt fel a kezdéshez.

Zsombi!!!

Félő volt, hogy az Ecu hamar elrendezi a döntő sorsát, ehhez képest derekasan helyt állt a megfogyatkozott Debreceni-csapat. Bár Nagy István és minden lokista Zsombija, Kerekes révén kétgólos előnyre tett szert az Ecuador, előbb a csapatvezető szépségdíjas gólja, majd az ex-lokista, Bogdanovics találata révén egyenlített a Real Team. Apropó Bogdanovics: mindkét csapat játékosai megirigyelhetnék a „veterán” játékos példamutató és sportszerű játékát. Különösen a Real Team védője, Gulácsi Bence indiszponáltsága volt szembeötlő a találkozó során. Még szerencse, hogy a színház és a játékvezetők mellett a többiek néha a futballal is foglalkoztak.

Elszállt az erő

Az egyenlítés után minden erejüket összeszedve próbálkoztak Debreceniék, sőt a fordításra is volt lehetőségük, de Katona Gergő mindent védett. A félidő vége előtt az egyre nagyobb fölénybe kerülő Bundik-csapat Dobos és Bencsik révén is betalált, így kétgólos Ecuador-előnnyel fordultak a csapatok. Noha időközben a Real Team kerete is bővült két játékossal, a második félidőben a nézők legnagyobb bánatára már nem volt kérdés, hogy ki bírja jobban a mérkőzést. Az első percekben még feljegyezhettünk Bogdáék részéről próbálkozásokat, sőt – a valaha még az ellenfélnél is megfordult – Nagy Szabolcs góljára is válaszoltak Debreceniék, a félidő közepére elhagyta őket az erő, így az Ecu könnyedén rúghatta az újabb, egyébként szépségdíjas gólokat, és a végén 8-3-as eredménnyel húzta be az újabb Debrecen Kupát.

Elcsúszott a Real Team

Összességében elmondható, hogy gyakorlatilag két csalódott gárda találkozójának lehetett tanúja a nagyérdemű, amit az Ecuador megérdemelten nyert, és ezért dicséret illeti. Bencsik Andráséktól megszokhattuk, hogy legyen az a legkisebb torna is az eredmény érdekében nem ismernek kegyelmet, míg a Real Team láthatóan nem dolgozta fel a csalódottságot, hogy lemaradt a szabadtéri kispályás bajnokság bajnoki címéről. Azt egyébként várhatóan a Füredi Söröző nyeri, miután jövő héten egy "könnyed" mérkőzés vár ifjabb Szima Gábor csapatára.

IV. Debrecen Kupa, döntő:
Ecuador-Sunland – Real Team 8 – 3 (4 – 2)
Debrecen, Oláh Gábor utca
vezette: Pallai, Kiss
Ecuador: Katona – Nagy Sz., Bencsik, Nagy I., Dobos, Kerekes, Madar, Nagy A., Dobi B., Balla I. Csapatvezető: Bundik Norbert és Vida Zsolt.
Real Team: Oláh – Gulácsi, Bogdanovics, Bereczki N., Debreceni P., Kotvász, Tóth Gy., Szabó P. Csapatvezető: Debreceni Péter
Gólszerzők: Bencsik 2, Nagy I. 2, Dobos, Kerekes, Madar, Nagy Sz., illetve: Debreceni, Bogdanovics, Bereczki N.

Hirdetés
Hirdetés
További híreink
A gyermekek gyógyulásáért fociztak Debrecenben
A gyermekek gyógyulásáért fociztak Debrecenben
Izgalmas meccsek, közösségépítés a HUNÉP labdarúgó-tornáján.
A DEAC lemaradt az éremről
A DEAC lemaradt az éremről
A debreceniek elvesztették a párharc ötödik találkozóját.
Bajnoki címet ünnepelnek a debreceniek
Bajnoki címet ünnepelnek a debreceniek
Ötödik aranyérmét szerezte a DEAC.
Bronzcsata: előnyben a debreceniek
Bronzcsata: előnyben a debreceniek
Szétlövésben nyert a DEAC.
Ezt a debreceni gólt látni kell!
Ezt a debreceni gólt látni kell!
Ollózással vette be a vendégek kapuját a DEAC játékosa.
Hatodik Magyar Kupa-győzelmére hajt a DEAC
Hatodik Magyar Kupa-győzelmére hajt a DEAC
A debreceniek mellett a berettyóújfaluiak is érdekeltek.
Debrecen kispályás királyai rekordra törnek
Debrecen kispályás királyai rekordra törnek
A Hungarotarg sikereitől hangos az utóbbi években a debreceni amatőr foci.
Az MLSZ vizsgálatot indított furcsa eredmények miatt
Az MLSZ vizsgálatot indított furcsa eredmények miatt
Mindkét csapat egyaránt 43 ponttal és plusz 161-es gólkülönbséggel zárt.
A kispályás királyok derbijével indul a bajnokság
A kispályás királyok derbijével indul a bajnokság
Debrecenben 1971 óta írják ki megszakítás nélkül a sorozatot.
Sporttörténeti győzelmet aratott a magyar válogatott
Sporttörténeti győzelmet aratott a magyar válogatott
A következő ellenfél a címvédő Portugália lesz.
Futsal: debreceniek és berettyóújfaluiak a keretben
Futsal: debreceniek és berettyóújfaluiak a keretben
Egyelőre 17 játékos kezdi meg a felkészülést az Eb-re.
Két berettyóújfalui gól a válogatottban
Két berettyóújfalui gól a válogatottban
Újabb meccs következik az EB-házigazdával.
Hirdetés
Hirdetés
Hajdúböszörmény: új lendülettel érkezik a Hajdú7
Hajdúböszörmény: új lendülettel érkezik a Hajdú7
Három napon át retró hangulat, mai slágerek és hagyományőrző programok várják a látogatókat.
Hirdetés
Hirdetés
Peák Barnabás volt a leggyorsabb Debrecen határában
Peák Barnabás volt a leggyorsabb Debrecen határában
Debrecen és Bocskaikert között rendezték meg az OB-t.
Szennyezés Debrecenben: fémek a talajvízben
Szennyezés Debrecenben: fémek a talajvízben
A kormányhivatal több bírságot is kiszabott a Semcorpra, az önkormányzat feljelentést tett.
Hirdetés
Hirdetés
Épül Vámospércs közösségi tere
Épül Vámospércs közösségi tere
A munkálatok jó ütemben haladnak - tudatta a polgármester.
Élet a Fideszen túl: merre tovább, magyar sport?
Élet a Fideszen túl: merre tovább, magyar sport?
A Debreceni Egyetem oktatója szerint a mostani kormányzat egyelőre keresi, hogy hogyan viszonyuljon a sporthoz.
Kiváló minőségű dinnyére számítanak a termelők
Kiváló minőségű dinnyére számítanak a termelők
A jelenlegi becslések szerint mintegy 160 ezer tonnás termés várható.
Gazdaság
Világos üzenetet küldött Hajdúhadház vezetése
A város önkormányzati képviselő-testülete szerint akkumulátoriparhoz kapcsolódó tevékenységnek nincs helye a településen.
Papp László: büntetőfeljelentést teszünk a Semcorp ellen
Környezetszennyezés történt a debreceni gyárban.
Belvárosi ingatlantól válna meg Debrecen városa
A ház rossz műszaki állapotban van.
Kivezették a védett árat, de nem volt egység
A Mi Hazánk azt kérdi: hol a 480 forintos benzinár?
A kisbenzinkutak egynapos bezárással tiltakoznak
A Fidesz-kormány támogatási programot hozott létre, amit a jogutód Tisza-kormány most nem akar végrehajtani - írják.
Támogatott tartalom
Felnézek Fesztivál: örömünnep a debreceni főtéren
Felnézek Fesztivál: örömünnep a debreceni főtéren
Egy különleges este, ami több lehet, mint egy koncertélmény – július 4-én ingyenes zenei fesztivál várja az érdeklődőket.
Koktél Műhely: baráti partik, céges csapatépítők
Koktél Műhely: baráti partik, céges csapatépítők
Kiváló koktélok, italok, exkluzív környezet bárral és tágas kerthelyiséggel.
Filmzenekoncert a debreceni csillagos ég alatt
Filmzenekoncert a debreceni csillagos ég alatt
Új zenei élmények és látványos vizuális megoldások a Nagyerdei Szabadtéri Színpadon.
Sensirion: a 25 milliomodik terméket ünnepelték
Sensirion: a 25 milliomodik terméket ünnepelték
Ünnep a debreceni gyáregységben.