Mi kell még a debreceni boldogsághoz?

| 2014. 02. 22. | 12:18:18
<p>Mondjuk egy MOL-ligás egylet. A juniorok előtt le a kalappal.</p>

A hatcsapatos U-20 magyar jégkorong-bajnokságban a bronzérem sorsa három találkozón dőlt el. Az első debreceni mérkőzésen a hazaiak nyertek hosszabbítás után 4-3-ra, míg a fővárosban lejátszott második találkozón az UTE győzött a rendes játékidőben szintén 4-3 arányban. Így következhetett a harmadik összecsapás ismét Debrecenben.

Majdnem telt ház előtt kezdődött a mérkőzés. A debreceni szurkolók - köztük nagyon sok gyerek - igazi meccshangulatot varázsoltak a jégcsarnokba. Ennek ellenére az első két harmadban a vendég újpestiek játszottak jobban és 20 perc után már 2-0-ra vezettek. A második harmadban, Tanka Lőrinc találatával egy gólra csökkentette a hátrányát a Debreceni Hoki Klub csapata. Az utolsó harmadban elején ismét két gól volt a vendégcsapat előnye, Sommer Tamás talált be Tőke Zoltán kapujába. A debreceni hokisok ezután óriási hajrába kezdtek és a harmadik játékrész közepén Könczei Áron mesteri góljával már csak 3-2 volt az UTE javára. A találat után az Újpestiek csapatkapitányát 5 perc plusz végleges kiállítással sújtotta a vezető bíró, így nagy esélyt kapott a debreceni csapat az egyenlítésre. Balázs Zsombor révén ez sikerült is, így 3-3-mat mutatott az eredményjelző 60 perc játék után.

Következett az öt perces hosszabbítás. De ezen már nem szüleletett gól, így a büntetők döntettek a bronzérem sorsáról. A debreceniek (Könczei Áron, Okos Csanád és Kurilyuk Artúr) mindhárom büntetőjüket belőtték, az UTE játékosai viszont egyet elhibáztak, így Vladimir Scseglov irányította DHK fiataljai dobálhatták szét a jégen a kesztyűiket és a sisakjaikat.

A bronzérmet Rácz Róbert, a Hajdú-Bihar Megyei Kormányhivatal vezetője és Mocsári Attila, a DHK új elnöke akasztotta a fiatal debreceni hokisok nyakába.

Magyar Péter után Bayer Zsolt is utcára hív
Eljött az idő, hogy erőt mutassanak „a normális emberek” – mondta.
Emberhátrányban kapott ki a Debrecen Felcsúton
A Puskás Akadémia hamar gólt szerzett; a Lokinak a kiállítás után esélye sem volt a győzelemre.
Adóbevallás: pár nap múlva lejár a határidő
Egyre többen rendelkeznek adójuk 1+1 százalékáról.