Izzadtságszagú DHK-győzelem

| 2010. 12. 05. | 22:50:55
Debrecen – A bajnoki tabella végén kullogó Jégtörők csapatát fogadta a Debreceni Hoki Klub vasárnap este, és bár győzelmet aratott, elmaradt a várt gólzápor a végig lelkesen játszó vendégek ellen.

Tekintettel, hogy Dunaújvárosban kiütéses, 13-1-es győzelmet aratott a DHK a Jégtörők ellen, a szurkolók a nagy arányú győzelem reményében látogattak ki a tócóskerti jégcsarnokba. Ehhez képest hidegzuhanyként érte mind a csapatot, mind a szurkolókat, hogy a vendégek már a 2. percben megszerezték a vezetést. Ráadásul, a várt hazai rohamok helyett egy széteső, kapkodva játszó debreceni csapatot láthatott a nagyérdemű, így nem volt meglepetés, hogy a második harmadra egygólos vendég-vezetéssel fordultak a csapatok.

A második harmad remekül indult hazai szempontból, hiszen a hátvéd Nagy Zoltán bombaerős lövésével egyenlített az emberelőnyben játszó Debrecen. Bár próbálták felgyorsítani a játékot György József emberei, a csapat játéka továbbra is pontatlan és görcsös volt, így a két sorral játszó vendékek könnyen akasztották meg a hazai támadásokat. Sőt néha még a keménység határát is átlépő ütközésekkel provokálták elsősorban a hazai fiatal játékosokat. Az egyre fáradó vendégek ellen így sem sikerült betalálni, pedig a harmad közepén büntetőhöz is jutott a DHK, amit a játékosedző a kapusba lőtt. A 34. percben a rutinos Bálint révén végre megszerezték a vezetést a hajdúságiak, így 2-1-el várták a csapatok a záró harmadot.

A harmadik harmad sem hozott változást, a hazai csapat továbbra sem tudta feltörni a vendégeket. Noha György József betalált, a vendégek szinte azonnal válaszoltak rá, továbbra is nyitva hagyva a találkozót. A vége előtt 5 perccel "megérkezett" a mérkőzésre az addig indiszponáltan játszó György István is, aki zseniális egyéni alakításokkal 2 perc alatt háromszor talált be, így a dunaújvárosiak utolsó percben elért gólja már mit sem számított. A Debrecen egy könnyű mérkőzés helyett szenvedve és görcsösen játszava, de végül megérdemelten tartotta itthon a három pontot a lelkesen, ámde durván és alattomosan játszó Jégtörőkkel szemben.

A Debrecen egy hét múlva, december 12-én a Kisstadionban vendégszerepel a MAC Népstadion ellen, míg hazai pályán december 19-én látjuk Razovékat, amikor is az Újpestet fogadják.

Jégkorong OB I/B., alapszkasz:

Debreceni Hoki Klub - DAB.Docler-Jégtörők 6 - 3 (0-1, 2-0, 4-2)
Debrecen, 300 néző
vezette: Varjú (Sós, Sipos)
DHK: Máthé – Szőcs, Kelemen, György J., György I., Barabás, Nagy Z., Hegedűs, Razov, Fábián Dániel, Bálint, Molnár, Mokrai, Fábián Donát, Könczey, Elekes, Koncsag, Pál, Balázs, Fucskó (kapus). Edző: György József
Gól: György I. 3, Nagy Z. 1, Bálint 1, György J. 1
Kiállítások: 16, illetve 14 perc

A mérkőzés jegyzőkönyve megtekinthető ide kattintva.