Debreceni bravúr a javából

| 2013. 02. 02. | 19:49:57
Otthonába visszatérve a Debrecen rögtön megmutatta: korán van még leírni őket.

A Factum kosarasai szenzációs játékkal, a két amerikai légiós, Smith és Stafford kimagasló játékával magabiztosan győzték le a vendég Körmendet. A hazaiak hosszú és viszontagságokkal teli út után léphettek újra hazai pályán parkettre, és ha már így volt, le is győzték az előzetesen sokkal esélyesebbnek titulált vendégeket. Az első negyed pontgazdag játékot és három pontos vendégvezetést hozott (21-24). A második negyed rég látott hazai fölényt hozott, ami a pontokban is megmutatkozott (46-35). Szünet után feltámadni látszott a Körmend, a harmadik negyedben megállt a Factum (60-62), ám a "debreceni" amerikaiak úgy gondolták, ideje megmutatni, miért is vannak itt: a Factum lemosta az utolsó negyedben a Körmendet (89-78). Lám, mit is ér a hazai pálya!

Factum Sport Debrecen – Lami-Véd Körmend 89–78 (21–24, 25–11, 14–27, 29–16)
Oláh Gábor utcai Sportcsarnok
V.: Vígh P. dr. Frányó P. Gál J. (Balogh)
Factum: Helmeczi 5, Smith 31/3, Stafford 29/18, Kovács I. 5/3, Cseh 14/6. Csere: Pék 3/3, Izzo -, Vas 2, Benőcs -
Körmend: Ruják 3/3, Krayem 7/3, Fodor 6/3, Austin 20/6, Shaw 29/12. Csere: Ferencz 11/9, Sömenek -, Sonyák 2, Kutasi -.

Röplabda bronzcsata: idegenben egyenlített a Debrecen
Az Extraligában szereplő DEAC három szettben győzött.